Клуб за інтересами Діалог

СНІД: подумай про майбутнє - обери життя

kniga.png
Здоров’я — це найважливіша цінність для кожної людини. Це одне з основних джерел радості, щасливого та повноцінного життя. Проте на сьогодні особливо небезпечною загрозою для життя вважається СНІД. Це проблема, з якою людство зіткнулося у ХХ ст. і увійшло у ХХІ ст. та почало називати чумою XX століття. На жаль, вченим досі не вдалося знайти лікування, яке здатне позбавити людину від СНІДу. І хоч про його небезпеку та шляхи зараження знає вже майже кожна людина, хвороба як і раніше продовжує вражати мільйони людей. Саме тому ніколи не буває зайвим ще раз нагадати, що потрібно бути пильними для того, щоб прожити довге і світле життя.

Моє місто давнє і сучасне

kniga.png

Столиця Прикарпаття має багато назв. Для когось вона просто Франківськ, для когось – Станіслав, Станіславів. Івано-Франківськ (до 1962 року – Станіслав) – найбільший серед 14-ти міст Прикарпаття, сьогодні добре знаний в Україні обласний центр. Місто зародилося на базі військового укріплення в період національно-визвольної війни українського народу під проводом Богдана Хмельницького проти польських поневолювачів. За час свого існування воно пережило чотири перейменування – у 1772 році із Станиславова у Станіслав, у 1918 – навпаки, а у 1939 році було повернено австрійську назву Станіслав. І в 1962 році з ініціативи більшовицької влади Станіслав став Івано-Франківськом.

Гортаючи сторінки минулого…

kniga.png

Друга Світова війна, яка тривала з 1 вересня 1939 р. до 2 вересня 1945 р., стала найжорстокішим і найкривавішим воєнним конфліктом в історії людства. Особливо це стосується України. За підрахунками дослідників, саме Україна зазнала найбільших втрат населення порівняно з іншими країнами, у тому числі Німеччиною, Росією, Польщею, Білорусією.

Шкідливі звички: міраж і дійсність

kniga.png
Історія боротьби з розповсюдженням наркотиків або, принаймні, спроб якось контролювати їх обіг налічує вже майже 100 років. У лютому 1909 року Шанхайська опіумна комісія, участь у роботі якої взяли 13 країн, намагалася знайти шляхи обмеження ввезення наркотиків з азіатських країн. І сьогодні, через століття, ми далекі від вирішення проблеми. У 1987 році Генеральна Асамблея ООН ухвалила щорічно відзначати 26 червня як Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотичними засобами та їх незаконним обігом на знак вираження своєї рішучості посилювати діяльність та співробітництво з метою досягнення мети створення міжнародного суспільства, вільного від зловживання наркотиками.

ЄС: між надіями і сподіваннями

kniga.png

День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах. Європейський Союз заохочує співробітництво між європейськими кордонами, сприяє єдності при збереженні розмаїття.

Поетичний зорепад

kniga.png

24 березня, весняної днини, під мелодію тихого дощу, до науково-технічної бібліотеки ІФНТУНГ завітала поезія. Анонсована зустріч із талановитими і цікавими поетесами Івано-Франківщини Лесею Шмигельською та Наталею Данилюк перетворилася в поетичний зорепад. Тому що підтримати своїх друзів та колег по перу, які презентували свої нові збірки, прийшли Олександр Букатюк – поет, журналіст, член Національної спілки письменників України, Леся Геник – поетеса, керівник Івано-Франківського міжрегіонального поетичного клубу «Об’єднані словом» та Адель Станіславська – поетеса й прозаїк.

Поезія може бути сучасною…

kniga.png
Українська земля з давніх часів славилась талантами і творчими молодими людьми, котрі маючи нестандартне мислення, несли свої думки до оточуючих через пісні, поезію, художню майстерність. Така людина завжди вирізняється серед інших, бо бажає не бути як всі, а сіру буденність заповнює яскравими променями світла. Саме в дусі такого позитивізму для працівників НТБ було проведено зустріч в рамках клубу «Діалог» з молодою київською письменницею Талою Прутковою – журналісткою, поетом-піснярем, членом Національної спілки журналістів України.

Життя, віддане за Націю

kniga.png

«У вогні перетоплюється залізо у сталь, у боротьбі перетворюється народ у націю», говорив, дивлячись у майбутнє, полководець Євген Коновалець. Цей вислів і сьогодні вражає своєю актуальністю та змістом, коли наша держава переживає нелегкий період в своїй історії. Є. Коновалець- відомий громадська-політичний діяч народився 14 червня 1891 р. в учительській родині в селі Зашків, поблизу Львова. Після навчання у народній школі та в гімназії, студіював право у Львівському університеті. Тогочасну українську молодь хвилювало єдине питання: « якими є шляхи виходу з підневільного стану та можливості здобуття державної незалежності».

Місто на межі двох епох

kniga.png

7 травня Івано-Франківськ буде відзначати День міста. Своїми коріннями історія Франкового міста сягає далекого 1662р., коли воно було військовим укріпленням. У той час Станіславській фортеці відводилася роль військової опори в закріпленні польського панування у Галичині. Поступово військова фортеця, збудована в межиріччі Бистриць, перетворюється (з проголошенням у 1662 році статусу міста) на торговий, ремісничий і культурний центр Прикарпаття. 14 серпня 1663 року польський король Ян ІІ Казімєж юридично підтвердив надання місту Станиславову Магдебурзького права і затвердив герб міста.

Чорнобиль: крізь об'єктив часу

kniga.png

Минуло 30 років, відколи 26 квітня 1986р. світ сколихнула масштабна техногенно-екологічна катастрофа – вибух на Чорнобильській атомній електростанції. За своєю силою вона у триста разів перевищувала події на Хіросімі. Цими днями по всій Україні вшановують ліквідаторів, які мужньо протистояли атому і йшли на смерть заради світлого майбутнього прийдешніх поколінь.

Збір матеріалів