Клуб за інтересами Діалог

Операція «Вісла»

kniga.png

«То був страшний навмисний злочин» – під такою назвою відбувся діалог поколінь, присвячений подіям операції «ВІСЛА». Організований та проведений провідним бібліотекарем НТБ Вислобіцькою С.В. для студентів групи МН-18-1. У вступному слові Світлана Василівна наголосила, що 28 квітня 1947 року розпочалося примусове виселення українців східної Польщі. В ході акції близько 150 тисяч жителів опинилося на території західних та північних воєводств, декілька тисяч ув'язнили у концтаборі, а кількасот підпільників та їхніх посібників розстріляли за ухвалою польових судів.

Торгівля людьми – проблема сьогодення

kniga.png

Проблема торгівлі людьми має глибоке коріння і є одним з видів насильства щодо населення. Суспільство на різних етапах свого розвитку по-різному ставилось до неї. Але лише на початку ХХ століття розпочинається міждержавна робота, у рамках якої світове співтовариство розглядає торгівлю людьми як проблему боротьби із злочинністю. А наприкінці ХХ століття ця проблема набуває форми сучасного рабства.

«І пам’ять про Героїв наших вічна»

kniga.png

«І пам’ять про Героїв наших вічна» - під такою назвою відбувся вечір слави, організований зав. відділом обслуговування користувачів науково-технічної бібліотеки Яремійчук Л. М. та студентами групи ОП-17-1 Озар Тетяною, Мелінишин Наталією та Волошин Світланою. (зав. кафедри Кафка С. М.) інституту економіки та управління в нафтогазовому комплексі. Вечір організований в рамках клубу за інтересами "Діалог". Захід розпочався з покладання квітів та молитви перед пам'ятним знаком полеглим студентам ІФНТУНГ – воїнам АТО.

"Діла добрих оновляться, діла злих загинуть..."

mystectwo.png
9 березня відзначаємо День народження Т. Г. Шевченка – поета, художника, Вчителя і Пророка України. аме цій даті було присвячено чергове засідання клубу за інтересами "Діалог".Творчість Шевченка надзвичайно багатогранна, але об’єднує її в одне ціле велика любов до України та свого народу, за кращу долю якого він молився неустанно: «Я так її люблю...мою Україну убогу, що проклену святого Бога...» Якщо будемо читати ці рядки самими лише очима, то побачимо жахливе богохульство, а прочитавши серцем побачимо, що у Шевченкових рядках — найвища любов і самопожертва, аж до повного зречення себе самого, повного нехтування особистим.

Герої не вмирають

mystectwo.png
Високу ціну заплатила Україна за свій європейський вибір на Майдані. Від куль снайперів загинула майже сотня повстанців. Це були найкращі представники нації, більшість з них були ще зовсім молоді, ті, хто тільки починав жити. З тих пір загиблих учасників акції протесту стали називати Небесною Сотнею.
Серед героїв Небесної Сотні є і наші краяни: Р.Гурик, І.Дмитрів, С.Дідич, І.Ткачук, М.Костишин, В.Шеремет, які віддали своє життя за краще майбутнє України.

СНІД: подумай про майбутнє - обери життя

kniga.png
Здоров’я — це найважливіша цінність для кожної людини. Це одне з основних джерел радості, щасливого та повноцінного життя. Проте на сьогодні особливо небезпечною загрозою для життя вважається СНІД. Це проблема, з якою людство зіткнулося у ХХ ст. і увійшло у ХХІ ст. та почало називати чумою XX століття. На жаль, вченим досі не вдалося знайти лікування, яке здатне позбавити людину від СНІДу. І хоч про його небезпеку та шляхи зараження знає вже майже кожна людина, хвороба як і раніше продовжує вражати мільйони людей. Саме тому ніколи не буває зайвим ще раз нагадати, що потрібно бути пильними для того, щоб прожити довге і світле життя.

Моє місто давнє і сучасне

kniga.png

Столиця Прикарпаття має багато назв. Для когось вона просто Франківськ, для когось – Станіслав, Станіславів. Івано-Франківськ (до 1962 року – Станіслав) – найбільший серед 14-ти міст Прикарпаття, сьогодні добре знаний в Україні обласний центр. Місто зародилося на базі військового укріплення в період національно-визвольної війни українського народу під проводом Богдана Хмельницького проти польських поневолювачів. За час свого існування воно пережило чотири перейменування – у 1772 році із Станиславова у Станіслав, у 1918 – навпаки, а у 1939 році було повернено австрійську назву Станіслав. І в 1962 році з ініціативи більшовицької влади Станіслав став Івано-Франківськом.

Гортаючи сторінки минулого…

kniga.png

Друга Світова війна, яка тривала з 1 вересня 1939 р. до 2 вересня 1945 р., стала найжорстокішим і найкривавішим воєнним конфліктом в історії людства. Особливо це стосується України. За підрахунками дослідників, саме Україна зазнала найбільших втрат населення порівняно з іншими країнами, у тому числі Німеччиною, Росією, Польщею, Білорусією.

Шкідливі звички: міраж і дійсність

kniga.png
Історія боротьби з розповсюдженням наркотиків або, принаймні, спроб якось контролювати їх обіг налічує вже майже 100 років. У лютому 1909 року Шанхайська опіумна комісія, участь у роботі якої взяли 13 країн, намагалася знайти шляхи обмеження ввезення наркотиків з азіатських країн. І сьогодні, через століття, ми далекі від вирішення проблеми. У 1987 році Генеральна Асамблея ООН ухвалила щорічно відзначати 26 червня як Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотичними засобами та їх незаконним обігом на знак вираження своєї рішучості посилювати діяльність та співробітництво з метою досягнення мети створення міжнародного суспільства, вільного від зловживання наркотиками.

ЄС: між надіями і сподіваннями

kniga.png

День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах. Європейський Союз заохочує співробітництво між європейськими кордонами, сприяє єдності при збереженні розмаїття.

Збір матеріалів