«І пам’ять про Героїв наших вічна»

«І пам’ять про Героїв наших вічна» під такою назвою відбувся вечір слави організований зав. відділом обслуговування користувачів науково-технічної бібліотеки Яремійчук Л. М. та студентами групи ОП-17-1 Озар Тетяною, Мелінишин Наталією та Волошин Світланою. (зав. кафедри Кафка С. М.) інституту економіки та управління в нафтогазовому комплексі.

Вечір організований в рамках клубу за інтересами "Діалог". Захід розпочався з покладання квітів та молитви перед пам'ятним знаком полеглим студентам ІФНТУНГ – воїнам АТО.

Студенти I курсу ІНЕУ вшанували пам’ять видатних діячів визвольного руху княжої та козацької доби, часів революції та другої світової війни, десятиліть національного спротиву ОУН – УПА та часів відродження української державності. Також було вшановано Героїв Небесної Сотні, які чинили шалений опір антиукраїнській владі, борців за територіальну цілісність і незалежність України – вояків АТО, які є взірцем служіння української нації для сучасної молоді.

socrat2.jpg

socrat2.jpg

Провідний бібліотекар Федяніна Н. В. провела огляд літератури «Відлетіли літа, помінялись епохи, але пам’ять нетлінна про героїв живе». Організатори заходу дякують зав. кафедри економіки та управління Сімків Л. Є. та зав. кафедри Кафці С. М.

socrat2.jpg

socrat2.jpg

socrat2.jpg

Шановні користувачі, якщо ви хочете дізнатись більше про трагічні сторінки історії нашої держави, пропонуємо вашій увазі розгорнуту книжково-ілюстративну виставку «Перегортає пам’ять сторінки», яка організована в читальному залі технічних та гуманітарних наук (II пов. бібліотеки кім. № 23 ).

socrat2.jpg

socrat2.jpg

До слова:

День Героїв – це день пам’яті усіх українців, що присвятили своє життя нашій з вами свободі, тих , хто боровся і захищав Україну. У суворі роки німецької окупації, у час проти більшовицької збройної боротьби, українці на чолі з ОУН вшанували пам’ять Героїв. У 1941 році Другий Великий збір Організації Українських Націоналістів постановив відзначити 23 травня як День Героїв.

socrat2.jpg

Воно було покликане відродити в українців героїчний дух минулих поколінь , які дали нашій історії яскраві приклади героїзму лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, січових стрільців та вояків Армії УНР, УПА та діячів ОУН.

socrat2.jpg

Чому саме травень обрано для вшанування Героїв? Тому що в травні віддали своє життя у визвольній боротьбі такі кращі сини України XX століття:
- 3 травня 1924 року – головний ідеолог державної самостійності України початку XX століття, один із співавторів ідейних засад українського націоналізму Микола Міхновський (родом з Полтавщини);
- 25 травня 1926 року в Парижі від кулі більшовицького агента загинув головний провідник української національно-визвольної боротьби 1917-1921 років Симон Петлюра (родом з Полтави);
- 23 травня 1938 року Ротердамі вибух бомби, підкладеної агентом НКВС, обірвав життя організатора націоналістичного руху, засновника та першого Провідника УВО та ОУН полковника Євгена Коновальця (родом зі Львівщини).
В роки німецької, а згодом радянської окупації цей день відзначався у підпіллі та в українській діаспорі. З проголошенням незалежності День Героїв відзначається в Україні. Українські герої поставили свободу рідного народу понад свої особисті інтереси і присвятили власне життя служінню української нації.