СНІД: подумай про майбутнє - обери життя

Один із найдивовижніших феноменів
останнього десятиліття: найкраще, з чим
можна прийти на побачення, - не квіти, не
коробка шоколадних цукерків і не намисто
з перлами, а довідка від лікаря.
Лінда Саншайн

Здоров’я — це найважливіша цінність для кожної людини. Це одне з основних джерел радості, щасливого та повноцінного життя.
Проте на сьогодні особливо небезпечною загрозою для життя вважається СНІД. Це проблема, з якою людство зіткнулося у ХХ ст. і увійшло у ХХІ ст. та почало називати чумою XX століття. На жаль, вченим досі не вдалося знайти лікування, яке здатне позбавити людину від СНІДу. І хоч про його небезпеку та шляхи зараження знає вже майже кожна людина, хвороба як і раніше продовжує вражати мільйони людей. Саме тому ніколи не буває зайвим ще раз нагадати, що потрібно бути пильними для того, щоб прожити довге і світле життя.
Таке нагадування та застереження було зроблено під час зустрічі із студентами Енергетичного інституту та інформаційних технологій у студентському гуртожитку № 3. В рамках клубу за інтересами «Діалог» був проведений час роздумів «СНІД: знати, щоб жити» (до Всесвітнього дня боротьби з СНІДом). Гостем клубу був лікар-нарколог Михайло Федорович Прокопів.

socrat2.jpg

У вступній частині заходу було розкрито історію походження СНІДу та наведено статистичні дані Центру громадського здоров’я МОЗ України за 10 місяців 2017 року, названо регіони, у яких люди найбільш уражені ВІЛ-інфекцією.
На превеликий жаль, Україна залишається лідером у Європі за масштабами поширення цієї інфекції. Це підтвердив та обґрунтував Михайло Федорович. На початку своєї розповіді він зазначив, що жодну людину ніколи і ніхто не зможе ні в чому переконати, якщо вона має свої непереконувані аргументи. Можна надати людині інформацію, а вже вона сама вирішує, як цією інформацією скористатися.
Лікар надав інформаційну довідку про симптоми та шляхи зараження СНІДом. А також розповів про жахливі наслідки цієї згубної хвороби та навів декілька життєвих прикладів з якими йому довелось зіткнутися. Також акцетував увагу на те, як вберегти себе щоб не захворіти на СНІД. Крім того Михайло Федорович зазначив, що найкраще для кожної людини – це жити у злагоді з природою: дотримуватись правил гігієни, правильно харчуватися, займатися спортом та вести здоровий спосіб життя. «Якщо прислухатися до цих порад, то можна бути завжди здоровою людиною», - такий висновок зробив лікар та побажав усім присутнім міцного здоров’я.

socrat2.jpg

Студенти з цікавістю слухали корисну інформацію та, напевно, кожен із них задумався про своє здоров’я. Крім того вони мали можливість переглянути виставку яскравих ілюстрацій «СНІД – це небезпека, яка стосується кожного», що експонувалася протягом нашої розмови.

socrat2.jpg