Обласне методичне об’єднання

Обласне методичне об’єднання

Методичне об’єднання бібліотек ЗВО м. Івано-Франківська створене в 2001 році згідно наказу Міністерства освіти і науки України №619 від 26.12.2000р. Методичним центром обласного об’єднання призначено науково-технічну бібліотеку Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу на чолі з її директором Пуйдою Р.Б.

До обласного методичного об’єднання вузівських бібліотек вищих навчальних закладів освіти ІІІ-ІV рівнів акредитації входять три бібліотеки університетів:
- Івано -Франківського національного технічного університету нафти і газу;

Інформаційно-бібліографічна робота як складова наукової діяльності бібліотеки

IMG_20231127_124319_799_0.jpg
Темі інформаційно-бібліографічної роботи як складової наукової діяльності бібліотеки було присвячено чергове засідання Івано-Франківського обласного методичного об’єднання бібліотек ЗВО.

Засідання обласного методичного об’єднання

1_1.png
26 жовтня 2023 року в онлайн-режимі відбулося засідання обласного методичного об’єднання бібліотек ЗВО на тему «Облік бібліотечного фонду в контексті сучасних нормативних вимог в бібліотеці ІФНМУ».

Роль бібліотек ЗВО в соціокультурному та інформаційному просторі

1_0.jpg
На базі Науково-технічної бібліотеки в онлайн-режимі відбулося засідання обласного методичного об’єднання на тему «Роль бібліотек ЗВО в соціокультурному та інформаційному просторі».
Учасники засідання – представники бібліотек Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, Івано-Франківського національного медичного університету та Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.

Засідання обласного методичного об’єднання

dovkilya.jpg
13 квітня 2022 року в онлайн-режимі відбулося засідання обласного методичного об’єднання бібліотек закладів вищої освіти. Роман Пуйда - голова методичного об’єднання, директор науково-технічної бібліотеки ІФНТУНГ розпочав засідання хвилиною мовчання за загиблими. Обговорювалася тема «Наукометрика як ідентифікатор наукової діяльності університету». Заступник директора НБ ПНУ Роман Дзумедзей детально проаналізував роботу з наукометрії, яка стала необхідною частиною наукового життя університету.

Засідання обласного методичного об’єднання бібліотек закладів вищої освіти

kniga.pngНа засіданні обласного методичного об’єднання бібліотек закладів вищої освіти в онлайн-режимі, яке відбулося 17 червня 2020 року, обговорювалася тема «Питання організації, обліку та збереження фонду неопублікованих матеріалів». Доповідач – Мазур Наталія Григорівна, завідувач сектору науково-методичного відділу наукової бібліотеки ПНУ ім. В. Стефаника у своєму виступі проаналізувала процес формування, обліку та зберігання неопублікованих матеріалів: дисертацій, авторефератів, наукових звітів, магістерських та дипломних (бакалаврських) робіт. Зауважила, що для розміщення фонду неопублікованих видань потрібні нестандарті розміри стелажів, а відповідні до їх розмірів. В умовах розвитку інформаційних технологій доцільно оцифрувати фонд неопублікованих видань наукової бібліотеки ПНУ ім. В. Стефаника.

Зустріч в онлайн-режимі

kniga.png30 квітня відбулося засідання обласного методичного об’єднання бібліотек закладів вищої освіти дистанційно, в онлайн-режимі.

Електронно-інформаційне середовище бібліотек

kniga.png
31 жовтня 2019р. на базі бібліотеки Івано-Франківського національного медичного університету відбулося чергове засідання обласного методичного об’єднання на тему «Створення електронно-інформаційного середовища бібліотеки як наукової бази для інформаційного супроводу науково-дослідного та навчального процесів ІФНМУ». Учасники засідання – представники бібліотек Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, науково-технічної бібліотеки ІФНТУНГ, а також проректор Академії Івана Золотоустого Олег Білоус, який був запрошений з ініціативи голови методичного об’єднання, директора НТБ Романа Пуйди.

Книжкова спадщина бібліотек ЗВО

kniga.png
Збереження і передача національної пам’яті – це справа не тільки усього громадянського суспільства, а й бібліотеки як соціального інституту. Така діяльність сприяє росту національної самосвідомості, піднесенню почуття національної гордості за свою історію, культуру, мову, звичаї та традиції. Стародруки та рідкісні видання є незамінним джерелом з історії нашого народу, його культури та освіти, їх вивчення сприяє поверненню історичної пам’яті. Історико-культурна роль унікальних книжок і загалом фондів рідкісних видань полягає у впливі духовної культури минулого на духовний світ сучасної людини.

Традиційна та інноваційна діяльність університетських бібліотек

kniga.png

На базі Наукової бібліотеки Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника 27 березня 2019р. відбулося чергове засідання обласного методичного об’єднання бібліотек закладів вищої освіти.Відкрила засідання вчений секретар Науково-технічної бібліотеки ІФНТУНГ Ярослава Пилип, яка представила присутнім нового директора Науково-технічної бібліотеки кандидата історичних наук, доцента Романа Пуйду.

Збір матеріалів