Заходи бібліотеки

Батько українського театру (180 р. від дня нар. М. Кропивницького)

dovkilya.jpg
22 травня виповнюється 180 років від дня народження українського письмен ника, драматурга, театрального режисера і актора Марка Кропивницького. Його називали «українським Мольєром», «батьком українського театру». Спираючись на досвід європейської культури, разом з М. Старицьким та І. Карпенком - Карим, відроджували та розвивали стародавні традиції української драматургії.

Пам’яті безвинно звинувачених

dovkilya.jpg
Щороку у третю неділю травня Україна відзначає День пам'яті жертв політичних репресій. Масові репресивні операції у 1937–1938 рр., за задумом Й. Сталіна, мали завершити двадцятилітню боротьбу з «соціально-ворожими елементами», упокорити населення шляхом масового терору, утвердити авторитарний стиль керівництва та здійснити «кадрову революцію». Наслідками комуністичного терору в Україні стало знищення політичної, мистецької та наукової еліти, деформація суспільних зв’язків, руйнування традиційних ціннісних орієнтацій, поширення суспільної депресії й денаціоналізація.

ДЕНЬ НАУКИ В УКРАЇНІ

dovkilya.jpg
День науки – свято покликане вшанувати наукові традиції, досягнення українських вчених й нагадати, що саме наука є основою інтелектуального потенціалу нації та її майбутнього. Відзначається день працівників науки в Україні у третю суботу травня, згідно Указу Президента України «Про День науки» від 14 лютого 1997 року № 145/97. Цього року святкування припадає на 16 травня.

День Європи – свято миру і єдності

kniga.png
День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях: свободи, демократії, поваги до прав людини, верховенства права, та враховує інтереси всіх учасників.
Відправною точкою на шляху до започаткування відзначення Дня Європи вважається Декларація Шумана, оприлюднена 9 травня 1950 року. Цей історичний документ, направлений на об’єднання під єдиним керівництвом вугільних та сталеплавильних ресурсів низки європейських держав, насамперед Франції та Німеччини, заклав підґрунтя європейської інтеграції.

Рокам ніколи пам’яті не стерти

dovkilya.jpg
Минають роки, відлітаючи у вічність… Все далі і далі відходять від нас грізні та важкі роки Другої світової війни, але не згасає пам’ять про тих, хто ціною власного життя захистив нашу країну від гітлерівської агресії. Друга світова війна стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства. Україна вшановує пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, а також інших жертв війни. Українці воювали на боці антигітлерівської коаліції (Об’єднаних Націй) і зробили значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками гітлерівської Німеччини. Ціною цього стали надзвичайні втрати упродовж 1939–1945 років – українців та інших народів, які проживали на нашій землі й боролися проти тоталітарних режимів. Тоді загинуло понад вісім мільйонів осіб. Ми добре знаємо ціну війни, тому плекаємо мир.

Подорож у часі: вулиці міста розповідають

dovkilya.jpg
Серед чисельної кількості культурно-просвітницьких заходів, які проводить науково-технічна бібліотека до різних визначних дат та подій, особливе місце займає День народження нашого міста Івано-Франківська. Саме в ці теплі травневі дні, коли ми вшановуємо велич нашого славного міста, традиційно гостями книгозбірні в свій час були відомі краєзнавці Прикарпаття.

Безпечні умови праці – передусім

dovkilya.jpg
Безпека праці – один з чинників, який, поряд з іншими (станом охорони здоров’я, освіти, свободи підприємництва, свободи слова) визначає, в цілому, якість нашого життя. По стану безпеки праці в державі можна судити про відношення суспільства до таких вищих цінностей, як людське життя, про рівень технічного прогресу, а також про соціальну відповідальність влади, бізнесу, політичних і суспільних організацій.

Вічний голос «Кобзаря» (180 років з часу видання «Кобзаря»)

dovkilya.jpg
26 квітня 1840 року у Петербурзі вийшло перше видання «Кобзаря» Тараса Шевченка за сприяння відомого письменника Євгена Гребінки. «Кобзар» надрукувано у приватному видавництві Фішера в Санкт-Петербурзі коштом полтавського землевласника Петра Мартоса. До «Кобзаря» увійшли 8 поезій: «Перебендя», «Катерина», «Тополя», «Думка» («Нащо мені чорні брови»), «До Основ’яненка», «Іван Підкова», «Тарасова ніч» та «Думи мої, думи, лихо мені з вами». Книга мала зручний формат і була видрукувана на якісному папері тиражем 1000 примірників. Кількість сторінок різнилася від 106 до 116-ти. Це пов’язано з тим, що в друкарні в деяких примірниках відновили вилучений цензором текст. На початку книгу прикрашав офорт за малюнком Василя Штернберга «Кобзар із поводирем».

На Чорнобиль журавлі летіли

dovkilya.jpg
Гіркі чорнобильські дзвони не змовкають ось уже 34 рік. Ніхто не змирився з цією датою, ніхто не звикся з нею - ні в Україні, ані в цілому світі. Тривожні дзвони чорнобильської біди застерігають, нагадують про тих, кого катастрофа знищила відразу, і по тих, кого знищила згодом.

Чорнобиль: через роки, через відстані

dovkilya.jpg
Минає 34 роки з дня трагедії на Чорнобильській АЕС. 26 квітня на міжнародному рівні відзначається День пам'яті жертв радіаційних аварій і катастроф. Це день пам'яті про постраждалих та тих, хто віддав своє життя в боротьбі з "невидимим ворогом" в останні дні квітня 1986 року. 
Паралельно з будівництвом атомної станції велося спорудження міста енергетиків - Прип'яті. Це було одне з наймолодших радянських міст (середній вік жителів становив 27 років).

Збір матеріалів