Заходи бібліотеки

До Дня Хрещення Руси-України

dovkilya.jpg
День Хрещення Київської Руси-України відзначається щорічно 28 липня, у день пам’яті рівноапостольного князя Володимира, який 1033 роки тому приніс на київські землі християнство, що стало основою наших духовних та культурних традицій. Саме утвердження християнських цінностей – ідеалів добра, справедливості та миру стало важливим дороговказом на шляху українського народу до здобуття незалежності.

Стежками Прикарпаття

dovkilya.jpg
Прикарпаття – один із наймальовничіших куточків нашої України. Край багатої історії, давніх традицій та неповторних народних звичаїв. Завдяки геграфічному розміщенню та історико- культурному розмаїттю наша область має неперевершені можливості для інтенсивного розвитку туризму.
З метою ознайомлення користувачів з мальовничими місцями Прикарпаття та туристичними маршрутами на абонементі художньої літератури (к.22, ІІ пов.) організовано виставку-подорож «Туристичними стежками Прикарпаття». Запрошуємо до перегляду!

Конституції України – 25 років!

kniga.png
28 червня 1996 року – знаменний день в історії України: була прийнята Конституція, яка не тільки закріпила існуючий державний лад, але й ствердила нашу державу як суверенну і незалежну, правову і соціальну.
Виставка «Конституція – фундамент нашого суверенітету», що розгорнута в читальному залі наукових та періодичних видань (к. №33, 3 пов.) знайомить нас із правознавчою, історично-довідковою літературою, що відображає, яким важливим і важким був процес створення Конституції та найважливіші історичні моменти становлення нашої держави.
Щиро вітаємо українців з визначним національним святом – 25 річницею Конституції! Нехай цей день принесе світле почуття радості від власної причетності до будівництва нашого рідного дому, ім’я якому – Україна!

Свято неба і землі

kniga.png
20 червня відзначаємо День Святої Трійці. Свято кожного року припадає на різні дати, адже залежить від Великодня. На 50 день після воскресіння Христового апостоли зібралися в Сіонській світлиці в Єрусалимі. Пред ними в світлі і сяйві з’явився Святий Дух. Після цього апостоли отримали здатність зцілювати і
пророкувати, а також говорити на різних мовах, щоб нести кожній людині на Землі слово Боже.
На Трійцю прийнято прикрашати храми і будинки гілками дерев та квітами, що символізують відродження всьго живого на землі. Більше дізнатись про святкування та народні традиції в цей день ви зможете, завітавши на абонемент художньої літератури ( к.22, ІІ пов.), де організовано розгорнуту книжкову виставку «Свята Трійця єднає, надихає, береже».

Публічне управління та адміністрування: проблеми, методологія, практика

kniga.png
Публічне управління та адміністрування – одна з ключових дисциплін, яка формує управлінську еліту для забезпечення взаємодії інтересів бізнесу, політики, громадянського суспільства з метою розробки та прийняття стратегічних рішень на базі використання сучасних інноваційних технологій.
Навчання за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування» покликане сформувати нове покоління управлінців, які мають глибокі знання, вміють системно та інноваційно мислити, ухвалювати ефективні рішення, керуватися принципами гуманності та ставати на захист громадських інтересів.
Ознайомитись із методологічними підходами до адміністрування в публічному управлінні та його значення в системах законодавчої, виконавчої та судової влади, ви зможете, переглянувши книжково-ілюстративну виставку в залі технічних та гуманітарних наук (кім. № 23, 2 пов.).

Нафтогазова інженерія та технології

kniga.png
Нафтогазовидобувна промисловість, як найважливіша складова паливно-енергетичного комплексу, відіграє значну роль у розвитку економіки та збереженні енергетичної безпеки держави.
Одним із важливих шляхів розвитку економіки України та забезпечення її суверенітету є нарощення власного видобутку нафти та газу. Саме це повинно бути одним із пріоритетів для діяльності органів влади. Без розвитку промисловості, особливо нафтогазової, практично неможливо досягнути економічного зростання країни.

Заняття з підвищення кваліфікації працівників бібліотеки

kniga.png
27 травня 2021 р. відбулося заняття підвищення кваліфікації працівників науково-технічної бібліотеки, яке розпочав директор Роман Пуйда. Був проведений семінар на тему «Бібліотека та наукометрія: світовий досвід та українські перспективи». Основний доповідач – головний бібліотекар Світлана Гойсан. Також працівники бібліотеки прослухали лекцію «Формування фондів електронних бібліотек: проблеми і перспективи», яку підготувала завідувач сектору комплектування та наукової обробки документів Оксана Тачинська. З метою підвищення кваліфікації бібліотекарів вчений секретар Ярослава Пилип провела огляд фахових періодичних видань та нових надходжень до бібліотеки.

Сторінки історії техніки та технології буріння

kniga.png
Історія техніки буріння охоплює період в дві тисячі років. Тоді в Китаї вперше у світовій практиці вручну бурилися свердловини для видобування соляних розчинів. В Європі буріння свердловин проводилося у ІХ столітті для видобування розчинів кухонної солі. Гірничі споруди на території України з’явилися в Галичині ще з кінця VII сторіччя. Це були шахти для видобутку нафти, а потім і озокериту. Глибина таких гірничих виробок досягала майже 200 метрів.
Сьогодні буріння свердловин застосовується не лише в нафтовій і газовій промисловості, а також у вугільній та гірничорудній. Свердловини бурять для хімічної промисловості та застосовуються в санаторно-лікувальній та будівельній галузях. Метою книжково-ілюстративної виставки «Буріння – одна з найдавніших галузей діяльності людства», що розміщена в читальному залі технічних та гуманітарних наук (кім. №23, 2 пов.) є ознайомлення з історією розвитку бурових робіт, теорією, технічними засобами і технологіями буріння свердловин різного призначення.

Вишиванка – свято української душі

kniga.png
У невичерпній скарбниці духовної культури нашого народу є особливий, своєрідний, унікальний код – вишиванка. В Україні День вишиванки відзначають в 3-ій четвер травня. Це міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні традиції створення та носіння українського вишитого одягу і популяризувати їх серед молоді та населення загалом. З нагоди Дня вишиванки працівниками науково-технічної бібліотеки організовано й проведено літературно-музичну світлицю «Моя вишиванко, червона калино, ти символ Вітчизни з прадавніх часів!». Зі вступним словом і вітанням виступив директор науково-технічної бібліотеки Роман Пуйда. На свято завітав перший проректор університету Олег Миколайович Мандрик, який також привітав колектив зі святом та вручив грамоти за сумлінну працю працівникам-ювілярам.
Завершився захід піснею Катерини Бужинської «Україна – це ми».

«Збудуємо пам’яті вічний собор»

kniga.pngДень пам'яті жертв політичних репресій відзначається згідно з указом Президента від 21 травня 2007 р. щорічно в третю неділю травня з метою належного вшанування пам’яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології.
«Великий терор» – масштабна кампанія масових репресій громадян, що була розгорнута в СРСР у 1937–1938 р.р. з ініціативи радянського керівництва, особисто Йосипа Сталіна та його прибічника Миколи Єжова. За цей період на території УРСР було засуджено 198918 осіб, близько двох третин з яких – до розстрілу. Під жорна репресій потрапили представники органів влади, внутрішніх справ, інтелігенції, а також військовослужбовці, керівники підприємств, установ та організацій, селяни різних прошарків – всі, в кому сталінський режим вбачав загрозу своєму існуванню.

Збір матеріалів