Заходи бібліотеки

Філософія: кроки до мудрості

kniga.png
Прагнення стати не тільки освіченою, а й сучасною людиною не може здійснитися без вивчення філософії, яка завжди була джерелом віковічних питань людського духу щодо смислу життя та смерті. Філософія – це та сфера людського знання, яка є не тільки атрибутом цивілізації і культури, а й тією духовною силою, своєрідним “інтелектуальним магнітом”, до якого прагне кожна особистість.

Архітектура – літопис часу

kniga.pngАрхітектура України вирізняється багатогранністю та різноманітністю стилів, є неповторною, унікальною і налічує тисячі років становлення. До наших часів збереглося безліч красивих старовинних будівель, які можна побачити в більшості міст країни. Історія храмового будівництва на території України почалась ще в ІХ столітті в епоху Київської Русі, тому фахівці вважають, що наша архітектура «озвучена дзвонами».

Україна цього року відзначає 24-у річницю Конституції

dovkilya.jpg
Для молодої держави Основний Закон, прийнятий Верховною Радою України 28 червня 1996 р., став символом консолідації Українського народу в розбудові країни як суверенної і незалежної, демократичної, соціальної та правової. Таке ставлення до Конституції відповідає загальносвітовим тенденціям утвердження конституцій як найбільш шанованих і важливих правових цінностей сучасності. Адже, лише держава, що має досконалу демократичну конституцію, отримує стабільність розвитку своєї внутрішньої політики і визнання на міжнародній арені.

До Дня державної служби України

kniga.png
Державна служба – це механізм забезпечення стабільності, надійності конституційного устрою та надання державному управлінню організованості, компетентності і професіоналізму. Від ефективного функціонування інституту державної служби, відповідальності кожного з державних службовців залежить успішність країни в цілому. День державної служби встановлено в Україні у 2003 році і відзначається щорічно 23 червня.

День Святої Трійці

dovkilya.jpg
Трійця – одне із дванадцяти головних православних церковних свят, яке вшановує Пресвяту Трійцю: Бога Отця, Бога Сина і Бога Духа Святого. У народі день Трійці також ще називають Зеленими святами або П’ятидесятницею, так як воно відзначається у неділю, на 50-й день після Світлого Христового Воскресіння. Цьогоріч святкування припадає на неділю, 7 червня.

Батько українського театру (180 р. від дня нар. М. Кропивницького)

dovkilya.jpg
22 травня виповнюється 180 років від дня народження українського письмен ника, драматурга, театрального режисера і актора Марка Кропивницького. Його називали «українським Мольєром», «батьком українського театру». Спираючись на досвід європейської культури, разом з М. Старицьким та І. Карпенком - Карим, відроджували та розвивали стародавні традиції української драматургії.

Пам’яті безвинно звинувачених

dovkilya.jpg
Щороку у третю неділю травня Україна відзначає День пам'яті жертв політичних репресій. Масові репресивні операції у 1937–1938 рр., за задумом Й. Сталіна, мали завершити двадцятилітню боротьбу з «соціально-ворожими елементами», упокорити населення шляхом масового терору, утвердити авторитарний стиль керівництва та здійснити «кадрову революцію». Наслідками комуністичного терору в Україні стало знищення політичної, мистецької та наукової еліти, деформація суспільних зв’язків, руйнування традиційних ціннісних орієнтацій, поширення суспільної депресії й денаціоналізація.

ДЕНЬ НАУКИ В УКРАЇНІ

dovkilya.jpg
День науки – свято покликане вшанувати наукові традиції, досягнення українських вчених й нагадати, що саме наука є основою інтелектуального потенціалу нації та її майбутнього. Відзначається день працівників науки в Україні у третю суботу травня, згідно Указу Президента України «Про День науки» від 14 лютого 1997 року № 145/97. Цього року святкування припадає на 16 травня.

День Європи – свято миру і єдності

kniga.png
День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях: свободи, демократії, поваги до прав людини, верховенства права, та враховує інтереси всіх учасників.
Відправною точкою на шляху до започаткування відзначення Дня Європи вважається Декларація Шумана, оприлюднена 9 травня 1950 року. Цей історичний документ, направлений на об’єднання під єдиним керівництвом вугільних та сталеплавильних ресурсів низки європейських держав, насамперед Франції та Німеччини, заклав підґрунтя європейської інтеграції.

Рокам ніколи пам’яті не стерти

dovkilya.jpg
Минають роки, відлітаючи у вічність… Все далі і далі відходять від нас грізні та важкі роки Другої світової війни, але не згасає пам’ять про тих, хто ціною власного життя захистив нашу країну від гітлерівської агресії. Друга світова війна стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства. Україна вшановує пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, а також інших жертв війни. Українці воювали на боці антигітлерівської коаліції (Об’єднаних Націй) і зробили значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками гітлерівської Німеччини. Ціною цього стали надзвичайні втрати упродовж 1939–1945 років – українців та інших народів, які проживали на нашій землі й боролися проти тоталітарних режимів. Тоді загинуло понад вісім мільйонів осіб. Ми добре знаємо ціну війни, тому плекаємо мир.

Збір матеріалів