Заходи бібліотеки

МУЖНІСТЬ І ВІДВАГА КРІЗЬ ПОКОЛІННЯ

kniga.png
14 жовтня – свято української військової честі та звитяги. У цей день українці поціновують воїнів, які в різні часи обороняли нашу батьківщину.
Упродовж століть воно набуло особливо важливого змісту, оскільки пов'язане із боротьбою за свободу та порятунок від ворогів. Волелюбні козаки, які з зброєю в руках боронили свою Вітчизну та віру, були переконані, що Свята Покрова охороняє їх, а Божу Матір вважали своєю заступницею.

Всеукраїнський день бібліотек

dovkilya.jpg
30 вересня в Україні святкують Всеукраїнський день бібліотек. Відзначення цієї дати свідчить про глибоку повагу народу до скарбниць духовних надбань людства. Зібрання інтелектуальних і культурних цінностей української нації підкреслює історичну роль друкованого слова в житті суспільства.
Стало доброю традицією відзначати це свято в Науково-технічній бібліотеці. Цікавим та змістовним був літературно-музичний вечір «Любов’ю і добром вона багата – скарбниця знань, духовний оберіг!» на якому директор бібліотеки Пуйда Р. Б. привітав присутніх зі святом та відзначив працівників за сумлінне виконання виробничих завдань з нагоди Всеукраїнського Дня бібліотек. Перший проректор університету Мандрик О. М. подякував бібліотекарям за їх плідну та творчу працю.

Публічне управління та адміністрування

dovkilya.jpg
В Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу 30 вересня 2021 року в рамках реалізації україно-литовського проєкту «Розвиток компетентності працівників литовського та українського публічних секторів з використанням методології дизайн-мислення» відбулась Міжнародна науково-практична конференція «Розвиток компетентності в публічному секторі: європейські стандарти та перспективи».
Науково-технічна бібліотека організувала книжково-інформаційну виставку «Публічне управління та адміністрування». На виставці розміщені праці викладачів університету: наукові та навчально-методичні книги, статті, матеріали конференцій.

Буріння нафтових і газових свердловин

dovkilya.jpg
Буріння нафтових і газових свердловин є однією з надзвичайно складних технологій, які постійно розвиваються.
Відповідно до оновленої Енергетичної стратегії України на період до 2030 р. почався процес відновлення геолого-розвідувального і експлуатаційного буріння свердловин. При цьому передбачається залучення до цих робіт не лише державних, але і приватних компаній.

80 років пам’яті: забуттю не підлягає

dovkilya.jpg
29-30 вересня 1941 року, в окупованому нацистами Києві, було проведено перший масовий розстріл військовими беззбройного цивільного населення. Місцем масових розстрілів було обрано Бабин Яр – балку на північному заході Києва, де за різними оцінками загинуло від 100 до 150 тисяч осіб.
Пам'ять про трагедію Бабиного Яру вшановується в Україні на державному рівні і є свідченням того, що в пам’яті народу подібні скорботні події не мають жодних часових проміжків і будь-яких термінів – вони завжди живі, так само, як є живим біль втрати за кожним, хто пройшов дорогою смерті й поліг у братській могилі.

День університету

dovkilya.jpg
21 вересня – День Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу!
Це свято, яке єднає усіх: науковців, викладачів, активних студентів й випускників, які самовідданою працею сприяють розвитку освітнього і наукового простору та працюють над підвищенням енергетичної безпеки України!

Вересневі зустрічі в бібліотеці

dovkilya.jpg
В рамках Місячника першокурсника «За знаннями – до Науково-технічної бібліотеки», 17.09.2021р. відбулася зустріч зі студентами Інституту гуманітарної підготовки та державного управління, гр. ІС-21-1, доцент Григораш С. М.
В ході екскурсії директор бібліотеки доцент Пуйда Р. Б. привітав присутніх з початком навчального року і ознайомив з історією бібліотеки та її структурою.
У відділі бібліографії та бібліотечного обслуговування користувачів студенти дізнались про систему обслуговування та бібліографічно-інформаційні послуги бібліотеки, переглянули відкриті тематичні виставки літератури.

За знаннями – до Науково-технічної бібліотеки!

dovkilya.jpg
З вересня по жовтень 2021 р. науково-технічна бібліотека Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу проводить Місячник першокурсника.
В рамках місячника передбачено наступні заходи:
● екскурсія по бібліотеці: презентація відділів та cекторів науково-технічної бібліотеки;
● видача підручників та навчальних посібників згідно графіка – к.№11.;
● відкриті тематичні перегляди книжкових виставок:
«За знаннями – до науково-технічної бібліотеки!» - к.№23,
«Тобі, першокурснику!» - к.№11, «На допомогу навчальному процесу», «Бібліографічні видання науково-технічної бібліотеки»,
«Нові надходження» - к.№20, «Праці викладачів та науковців університету» - к.№42;
● ознайомлення з колекцією цінних та рідкісних видань у виставковій залі – к.№35;
● використання електронних ресурсів бібліотеки: презентація сайту та сторінки в соціальній мережі Фейсбук, демонстрація електронних баз даних – к.№24;
● бібліотечно-бібліографічні заняття з раціонального пошуку інформації – к.№20.

Глобальні енергетичні перетворення

kniga.png
У господарстві України електроенергетика відіграє дуже важливу роль. Майже половина всього первинного палива (вугілля, нафта, газ, уран), яке має Україна або одержує з інших країн, а також енергія річок витрачаються на виробництво електро- і теплоенергії. Електроенергетика забезпечує всебічний науково-технічний прогрес у всіх виробництвах, покращує умови праці та побуту.
Теплоенергетика переважає серед традиційних видів електроенергетики. Обсяги виробництва цієї галузі становлять 90 % від загального виробітку всіх електростанцій світу.
Рівень розвитку теплоенергетики має визначальний вплив на стан економіки нашої держави, на вирішення проблем соціальної сфери та рівень життя людей.
З факторами, що впливають на розвиток, технологічний прогрес та модернізацію теплоенергетики ви зможете ознайомитися, переглянувши книжково-інформаційну виставку «Теплоенергетика: шляхи розвитку та модернізації» у читальному залі технічних та гуманітарних наук (2 пов. №23) або на сайті науково-технічної бібліотеки.

День знань

dovkilya.jpg
1 вересня в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу відзначили День знань, відбулася урочиста посвята першокурсників у студенти. Науково-технічною бібліотекою було організовано книжково-інформаційну виставку «Наукові праці викладачів університету». Всі охочі мали змогу ознайомитися з науковим доробком вчених університету.

Збір матеріалів