Заходи бібліотеки

Славетна мить, що об’єднала Україну!

kniga.png
Щорічно 22 січня ми відзначаємо День соборності України. Саме в цей день 1918 року Центральною Радою було проголошено незалежність Української Народної Республіки. А вже через рік у Києві, на Софіївській площі, біля пам’ятника гетьману Богдану Хмельницькому лідери УНР та делегація ЗУНР заявили про свій непохитний намір збудувати єдину соборну Українську державу.

З Різдвом Христовим, Україно!

kniga.png
Український народ має свої звичаї і традиції, що сформувалися протягом століть і освячені віками. Новорічні та різдвяні свята дуже цікаві своєю самобутністю і чарівністю, дивовижною красою і духовністю української нації. День святого Миколая, Новий рік, Різдво, Щедрий вечір, Водохреща несуть у наші оселі та серця добро, любов, оновлення, злагоду та щирість радісних побажань.
Науково-технічна бібліотека в читальному залі наукових та періодичних видань (к. №33, 3 пов. ) презентує виставку-інсталяцію «Дивосвіт різдвяних свят», де ви маєте змогу ближче познайомитись з традиціями Нового року та Різдва Христового в Україні.

Буріння нафтових і газових свердловин

kniga.png
Небувале зростання видобування нафти і газу на нашій планеті стало можливим за рахунок буріння на суші і на морі глибоких і надглибоких свердловин.Сьогодні інженери та вчені створили досконалі долота, міцні труби, потужні бурові верстати, надійні системи бурових розчинів, навчились передбачувати можливі ускладнення процесу буріння та вибирати ефективні методи їх усунення.

Корифей українського театру

dovkilya.jpg
14 грудня виповнюється 180 років від дня народження Михайла Старицького.
Він був одним із тих невтомних трудівників, чиєю подвижницькою працею підтримувалась українська національна культура.

День, що змінив історію (до річниці Всеукраїнського референдуму)

dovkilya.jpg
Ухваленням Акту проголошення незалежності України розпочався відлік нового етапу розвитку сучасної демократичної держави. Разом із тим, 24 серпня 1991 року фактично відбулося відновлення державної незалежності України, яке увінчало тривалий шлях Українського народу до самостійності.
1 грудня 1991 року відбувся Всеукраїнський референдум щодо незалежності України, на якому волевиявленням народу було підтверджено Акт проголошення незалежності України.

Біль душі і пам’ять серця

dovkilya.jpg
Щорічно в четверту суботу листопада ми вшановуємо пам’ять жертв Голодоморів в Україні. Найстрашніший із них - це, безперечно Голодомор 1932–1933 р.р., що забрав життя від 7 до 10 мільйонів українців і став однією з найтрагічніших сторінок нашої історії. Хіба можна було уявити, що на родючих і багатих хлібом землях України, яку називали «житницею Європи», народ помирає від голоду?

Економічні відносини в сучасному світі

kniga.png
Однією з особливостей функціонування світового господарства ХХІ століття є інтенсивний розвиток міжнародних економічних відносин. Відбувається поширення та поглиблення економічних зв’язків між країнами, групами країн, окремими фірмами та організаціями. Ці процеси можна спостерігати у поглибленні міжнародного поділу праці, відкритості національних економік, в їх взаємодоповненні, переплетенні та зближенні.
Саме питанням економічних відносин й присвячено книжково-інформаційну виставку, організовану в читальному залі технічних та гуманітарних наук (ІІ пов., к.23). В представлених виданнях розглядаються особливості сучасних міжнародних економічних відносин в умовах глобалізації. Акцентується увага на проблемах міжнародних інтеграційних процесів як фактора прискорення економічного розвитку країн, міжнародного бізнесу, показано вплив процесів глобалізації на економічні, соціальні та екологічні сфери життя суспільства.

МОВА ОБ’ЄДНУЄ ВСІХ

dovkilya.jpg
9 листопада відбувся ювілейний XX Всеукраїнський радіодиктант національної єдності-2020. У День української писемності та мови тисячі українців щороку беруть участь у флешмобі й приєднуються до події по всьому світу.

Україна відзначає день писемності та рідної мови

kniga.png
День української писемності та мови – свято, яке відзначається в Україні 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця, автора «Повісті времєнних літ».
Пізнання світу через національну слово надзвичайно важливе. Рідну мову потрібно оберігати як своє майбутнє, пам’ятаючи про перш означення її як безсмертя українського духу, її рятівну, очищаючу, цілющу, відроджуючу властивість.

Ми збережем героїв імена

kniga.png
14 жовтня – визначна дата, яка символізує багаті і славні традиції українського народу, уособлює мужність, героїзм, незламність національного духу оборонців на всіх етапах її багатовікової історії.
Це свято кожного, хто віддає свої знання, силу, мужність задля процвітання нашої держави, збереження її незалежності та територіальної цілісності.
Завідувач сектору соціокультурної та маркетингової діяльності Леся Герасим’юк та бібліотекар ІІ категорії Людмила Шпирун разом із студентами Інституту інформаційних технологій здійснили екскурс історичними подіями, пов’язаними з цією датою: день Покрови Пресвятої Богородиці, День українського козацтва, дата створення Української повстанської армії, а з 2014 року – державне свято захисника Вітчизни.

Збір матеріалів