Заходи бібліотеки

Метрологія як наукова основа єдності та точності вимірювання.

kniga.png
Метрологія має важливе значення для науково-технічного прогресу, оскільки без вимірювань, без постійного підвищення їх точності неможливий розвиток жодної з галузей науки і техніки. Завдяки точним вимірюванням стали можливими численні фундаментальні відкриття.
Метрологія служить теоретичною основою вимірювальної техніки. І чим більше розвивається вимірювальна техніка, тим більшого значення набуває метрологія, яка створює і вдосконалює теоретичні основи вимірювань, узагальнює практичний досвід і спрямовує розвиток вимірювальної техніки.

Велике є, найкраще слово!

dovkilya.jpg
Кожну другу неділю травня відзначаємо День матері. Серед української громади святкування вперше започаткував Союз українок Канади в 1928 році. Ініціатором урочистостей була Олена Кисилевська. У 1939 р. святкування заборонила радянська влада. У 1990 р. завдяки зусиллям громадських організацій, святкування в Україні було відновлено.

Український народ споконвіку шанує матір. Мати - берегиня стоїть біля витоків нового життя – у цьому її Боже призначення і найголовніша суть. Образ матері оспіваний у віршах та піснях, змальований на полотнах художників.

Пам’ятаємо минуле заради майбутнього

dovkilya.jpg
Друга світова війна стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства. На долю нашої країни випало величезне випробовування, адже територія України
опинилась в епіцентрі бойових дій і стала об’єктом програми Третього рейху зі встановлення світового панування. Україна втратила в цій війні 8 мільйонів своїх співвітчизників. Історія кожного з українців та українок, які воювали в Червоній армії, УПА, Війську Польському, Французьких, Британських, Канадських збройних силах та армії США – це історія мужності й самопосвяти в ім’я спільної перемоги над агресором. 8 травня, в річницю капітуляції фашистської Німеччини, ми відзначаємо День пам’яті та примирення. Це офіційне свято перемоги над нацизмом. Символом свята є червоний мак

Я люблю своє сонячне місто, я люблю свій Івано-Франківськ!

dovkilya.jpg
Наше чудове місто - одне з відомих економічних, культурних та архітектурних обласних центрів Західної України. Засноване на місці двох стародавніх сіл Заболоття й Княгинина між гірськими річками Бистрицями Солотвинською та Надвірнянською в 1662 р. Перша його назва – Станиславів. А вже в 1962 р., у зв'язку з відзначенням 300-річчя, місто було перейменовано й отримало сучасну назву - Івано-Франківськ.

Великдень – радість кожного серця

dovkilya.jpg
Весною до нас приходить одне з найвеличніших християнських свят – Великдень. У цей день воскрес Син Божий – Ісус Христос, власним життям заплативши за гріхи роду людського. Воскресіння Христове стало основою нашої віри, розкриває перед кожним перспективу, ставить мету, заради чого жити, щоби після тілесної смерті не загинути. Адже, як сказав апостол Павло, якщо Христос не воскрес, то і віра наша даремна. Великдень – одне з найбільших християнських свят, що означає перемогу життя над смертю, добра над злом, правди над неправдою.

Попіл Чорнобиля в наших серцях

kniga.png
26 квітня, 35 років тому, сталася найбільша в історії людства техногенна катастрофа - аварія на Чорнобильській атомній електростанції, наслідки якої відчутні й досі. Радіоактивна хмара, що утворилась після аварії, пройшла навколо Земної кулі. Тоді постраждало все живе: люди помирали від променевої хвороби, гинули тварини, руйнувалася навколишня екосистема. Величезну дозу опромінення отримали близько 600 000 осіб. Серед них – перші ліквідатори, які загинули майже відразу. Сьогодні ми вклоняємось їх великому подвигу і розуміємо, що Чорнобильська катастрофа – це лихо, яке примусило людство замислитись над правильним використанням атомної енергетики в ім’я життя прийдешніх поколінь.

Дарунок бібліотеці

kniga.png
Фонд науково-технічної бібліотеки поповнився книгами з особистої колекції подружжя Валентина та Єлизавети Бригиневичів, колишніх працівників ІФНТУНГ.
Єлизавета Аркадіївна була співробітником кафедри теоретичних основ геології. Випускники пам’ятають її як вимогливого викладача, справжнього «геолога з полів». Тематика отриманої літератури – прикладна геологія та геофізика, геологічні пошуки та розвідка, зокрема техніка та методи геологічної та геофізичної розвідки тощо.

Книг незмірна глибина

kniga.png
23 квітня світ відзначає Всесвітній день книги та авторського права. Свято відзначається щорічно, починаючи з 1996 року. Дату вибрано Генеральною конфедерацією ЮНЕСКО символічно. Саме 23 квітня народилися такі видатні особистості світової літератури, як ісландський лауреат Нобелівської премії з літератури Галдор Лакснесс, трикратний претендент на цю премію Володимир Набоков, а також український письменник Григорій Тютюнник. Також в цей день 1616 року померли Міґель де Сервантес, Вільям Шекспір та Інка Ґарсіласо де ла Веґа.

Еколог - професія майбутнього

kniga.png
Сучасна екологічна освіта це безперервний комплексний процес формування екологічного світогляду, екологічної свідомості та культури всіх верств населення, соціальних груп і суспільства в цілому. Це процес освоєння системи знань про закони функціонування, життєдіяльності всього живого, екологічних систем і роль людини у збереженні природного середовища; процес екологічного виховання і навчання, освоєння професійних знань, умінь, необхідних для природоохоронної діяльності.
Одним з найважливіших компонентів екологічної політики кожної держави є підготовка спеціалістів, здатних вирішувати екологічні завдання різного масштабу. Підготовка громадян з високим рівнем екологічних знань повинна стати одним з головних важелів у вирішенні надзвичайно гострих екологічних і соціально-економічних проблем сучасної України.

Бережімо Землю!

kniga.png
Щорічно 22 квітня міжнародна спільнота відзначає Всесвітній день Землі. В цей день в різних куточках світу проводяться найрізноманітніші акції, які закликають людей бережно й дбайливо ставитись до навколишнього середовища нашої планети.

Збір матеріалів