Заходи бібліотеки

Засновник українського театру (175 р. від дня народження І. Карпенка-Карого)

dovkilya.jpg
29 вересня виповнюється 175 років від дня народ ження Івана Карпенка-Карого (Івана Карповича Тобілевича).
Він був одним із засновників українського театру, визначним артистом та великим драматургом, якому немає рівних в українській літературі. Найповніше І. Карпенко-Карий реалізував себе в жанрі комедії, а його п’єси «Мартин Боруля», «Сто тисяч», «Хазяїн» стали класикою світової драматургії. Залишив нам у спадок вісімнадцять п’єс, які не втратили актуальності і в наш час.
Більше дізнатись про життя та творчість великого митця ви зможете на абонементі художньої літератури (к. 22, ІІ пов.).

Правда через роки

dovkilya.jpg
Усьому світу відомо про злочини тоталітарного комуністичного режиму. Репресіями, переселеннями та голодомором встановлювали диктатуру над українським народом. Весь цей час йшла запекла боротьба за збереження культури, мови, української нації. В цій боротьбі Україна втратила близько 100 мільйонів населення, серед яких люди різних професій і статусу.
Ознайомитись з скорботними сторінками української історії ви зможете на абонементі художньої літератури, де організовано виставку-пам’ять «Правда через роки». Виставка містить архівні матеріали, спогади очевидців та художні твори.

Світоч сучасності

dovkilya.jpg
19 вересня виповнюється 60 років одній з найвідоміших письменниць сучасної української літератури, лауреату Шевченківської премії та громадському діячу Оксані Забужко. Пишаємось тим, що ім’я нашої сучасниці доповнює плеяду яскравих українських імен, серед яких Леся Українка, Ганна Барвінок, Христя Алчевська, Ліна Костенко.

Нафтогазова промисловість України: етапи розвитку та перспективи

kniga.png
У другу неділю вересня в Україні відзначають День працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості. Це свято людей, які присвятили себе нелегкій, але важливій справі – розбудові енергетичної системи держави, без стабільної роботи якої неможливо уявити благополучне життя країни.

«Є найсвятіше слово на землі, одне високе – Україна»

flagukr_mini.jpg29 років тому відбулася подія, що ознаменувала початок нової ери в історії нашої держави: 24 серпня 1991 р. на політичній карті світу з'явилася нова незалежна держава – Україна.

Філософія: кроки до мудрості

kniga.png
Прагнення стати не тільки освіченою, а й сучасною людиною не може здійснитися без вивчення філософії, яка завжди була джерелом віковічних питань людського духу щодо смислу життя та смерті. Філософія – це та сфера людського знання, яка є не тільки атрибутом цивілізації і культури, а й тією духовною силою, своєрідним “інтелектуальним магнітом”, до якого прагне кожна особистість.

Архітектура – літопис часу

kniga.pngАрхітектура України вирізняється багатогранністю та різноманітністю стилів, є неповторною, унікальною і налічує тисячі років становлення. До наших часів збереглося безліч красивих старовинних будівель, які можна побачити в більшості міст країни. Історія храмового будівництва на території України почалась ще в ІХ столітті в епоху Київської Русі, тому фахівці вважають, що наша архітектура «озвучена дзвонами».

Україна цього року відзначає 24-у річницю Конституції

dovkilya.jpg
Для молодої держави Основний Закон, прийнятий Верховною Радою України 28 червня 1996 р., став символом консолідації Українського народу в розбудові країни як суверенної і незалежної, демократичної, соціальної та правової. Таке ставлення до Конституції відповідає загальносвітовим тенденціям утвердження конституцій як найбільш шанованих і важливих правових цінностей сучасності. Адже, лише держава, що має досконалу демократичну конституцію, отримує стабільність розвитку своєї внутрішньої політики і визнання на міжнародній арені.

До Дня державної служби України

kniga.png
Державна служба – це механізм забезпечення стабільності, надійності конституційного устрою та надання державному управлінню організованості, компетентності і професіоналізму. Від ефективного функціонування інституту державної служби, відповідальності кожного з державних службовців залежить успішність країни в цілому. День державної служби встановлено в Україні у 2003 році і відзначається щорічно 23 червня.

День Святої Трійці

dovkilya.jpg
Трійця – одне із дванадцяти головних православних церковних свят, яке вшановує Пресвяту Трійцю: Бога Отця, Бога Сина і Бога Духа Святого. У народі день Трійці також ще називають Зеленими святами або П’ятидесятницею, так як воно відзначається у неділю, на 50-й день після Світлого Христового Воскресіння. Цьогоріч святкування припадає на неділю, 7 червня.

Збір матеріалів