Вони пройшли крізь вогонь і зброю

В погожий день, в осінню пору року,
Країну сколихнув правителів обман,
Щоб відстояти інтеграцію в Європу,
Студенти мирно вийшли на майдан,
Угоду мирно підписати вимагали,
Ніщо не нищили, не завдавали шкоду
Пісень співали, інші мирно спали,
Та їх побили, наче ворогів народу.
М. О. Головацький

Щороку 21 листопада в нашій країні відзначають День Гідності та Свободи, встановлений Указом Президента України Петра Порошенка у 2014 році. Цього дня українці віддають шану патріотизму й мужності громадян, що стали учасниками Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013–2014 років, піднялися на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

Революція Гідності та Свободи кардинально змінила напрямок розвитку держави та суспільства, згуртувала свідомих, зрілих громадян – справжніх патріотів України. Але шанс на зміни дістався нам дорогою ціною – ціною людських втрат. Вічною раною на серці кожного українця буде пам'ять про героїв Небесної Сотні та воїнів АТО, кожен з яких віддав за свої переконання найвищу ціну – власне життя.
Для того, щоб пом’янути й вшанувати Небесну Сотню, тих мужніх, незламних українців та їхніх побратимів інших національностей, чиї душі уже на небесах, із студентами 3 курсу Інституту гуманітарної підготовки та державного управління було проведено вечір скорботи і пам’яті «Їм у віках судилось безсмертя» (до Дня Гідності і Свободи).

socrat2.jpg

На цьому вечорі було зроблено своєрідний історичний екскурс подіями Євромайдану, який допоміг присутнім ще раз згадати, як починався євромайдан та основні їдеї його активістів. Також йшла мова про події 30 листопада та збройні сутички, які розгорталися в центрі Києва 18-20 лютого на вулицях Інститутській, Грушевського, на Європейській площі, Майдані, у Маріїнському парку. Ці події були висвітлені у поезії, яка пролунала на вечорі. Хвилиною мовчання було вшановано Небесну Сотню та поіменно згадано наших земляків, які теж увійшли до цього списку.

Безсмертні душі вбитих і закатованих відійшли у небеса, але вони вічно житимуть в народній пам’яті, бо «Герої не вмирають!».

Присутні мали можливість переглянути матеріали історично-літературної виставки «Вони пройшли крізь вогонь і зброю», яка була підготовлена працівниками Науково-технічної бібліотеки.