Заходи бібліотеки

Ми європейці, бо ми українці!

dovkilya.jpg
21 травня Україна відзначає День Європи. Для українців - це особливий день, адже нашу країну та ЄС єднають спільні цінності, історія та культура. В цей день є чудовий привід висловити подяку Європейському Союзу за підтримку та допомогу в боротьбі з російськими окупантами.
Україна – це Європа. Ми щодня це доводимо, захищаючи нашу незалежність. Сподіваємось, що незабаром Україна стане повноправним членом ЄС.
В читальному залі наукових та періодичних видань (кім. №33, 3 пов.) розміщена книжково-ілюстративна виставка «Європа – спільний дім», яка знайомить з багатогранністю та величчю сучасної Європи, її цінностями та високими стандартами життя.

Вишиванка – символ нації

dovkilya.jpg
Вже традиційно в кожний третій четвер травня ми святкуємо День вишиванки.
У 2003 році студентка Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк започаткувала акцію «Всесвітній день вишиванки». Спочатку національний одяг вдягало кілька десятків студентів та викладачів факультету, а сьогодні це свято об'єднує українців усього світу. Цього року День вишиванки має особливе значення. Одягнена вишита сорочка стане символом незламності українського духу.
До Дня вишиванки на абонементі художньо літератури ( 22 каб, ІІ пов.) організовано виставку-експозицію «Вишиванка – український оберіг», де ви зможете ознайомитись з традиціями носіння національного одягу в різних регіонах нашої країни. Також на сайті науково-технічної бібліотеки розміщена вірту- альна презентація «Вишиванка – символ нації».

15 травня - День пам’яті жертв політичних репресій

dovkilya.jpg
Щороку у третю неділю травня Україна вшановує пам'ять мільйонів українців – жертв політичних репресій. Ця дата є болісною і скорботною для нашого народу, адже в pоки масових репресій і Великого терору людські втрати в країні, за різними даними, становили щонайменше 4,4 мільйонів осіб.

Пам’ятаємо. Перемагаємо

dovkilya.jpg
Друга світова війна була найбільш кривавою і жорстокою в історії людства (загинуло від 50 до 85 мільйонів людей). Українці вже восьмий рік поспіль відзначають День пам’яті та примирення. Для нас 8 травня є нагадуванням про страшну катастрофу, яка стала можливою внаслідок приходу до влади двох тоталітарних режимів – нацизму і комунізму.

Івано-Франківськ – серце Прикарпаття

dovkilya.jpg
7 травня виповнюється 360 років з часу заснування Івано-Франківська – економічного і культурного центру Прикарпаття, одного з найбільших міст Галичини.
У багатьох людей, які приїхали сюди вперше, виникає думка залишитись тут назавжди. Нічого дивного в цьому бажанні немає: столиця Прикарпаття схожа на райську місцину, де не буває шаленого поспіху, шуму трамваїв, метро і нездоланних відстаней між атракціями міста.

Мінерально-сировинні ресурси України

dovkilya.jpg
На території України розвідано близько 8 тисяч родовищ, майже 90 видів корисних копалин, з яких 20 мають важливе економічне значення. З видобуванням та використанням корисних копалин пов'язано 48 % промислового потенціалу України і до 20 % її трудових ресурсів.
Після двох місяців військового вторгнення росії, внаслідок бомбардувань різною мірою пошкоджено стратегічно важливі для економіки та безпеки держави підприємства металургійної, коксохімічної та нафтопереробної галузі. За підрахунками аналітиків станом на 11.04.2022р. загальна сума прямих задокументованих збитків промисловості сягнула 6,25 млрд. доларів.

Чорнобильська трагедія – біль України

dovkilya.jpg
26 квітня виповнюється 36 років з моменту аварії на Чорнобильській АЕС, але її наслідки залишаються предметом обговорення світової наукової спільноти. Вона назавжди змінила життя сотень тисяч людей і зробила непридатними для проживання території нашої держави. Ця трагедія стала найбільшою за всю історію ядерної енергетики за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків.

Екологія і сьогодення

dovkilya.jpg
Бурхливий розвиток промислового виробництва, хімічної промисловості та господарської діяльності в ХХ ст. привели до загострення екологічної кризи. Зміни навколишнього середовища мають негативний вплив на генетичний фонд, демографічні процеси та загрожують існуванню суспільства. Також до серйозних екологічних наслідків призвела російська війна проти України - це забруднення підземних вод та повітря, знищення заповідників, лісові пожежі, підвищення радіаційного фону тощо.

Війна та довкілля

kniga.png
Повномаштабне вторгнення росії в Україну 24 лютого 2022 р. вже завдало та продовжує завдавати величезної шкоди людям та інфраструктурі населених пунктів, де тривають бойові дії. Оцінити вплив на довкілля неможливо, але зрозуміло, що чим довше триватиме війна, тим більше збитків вона завдасть в майбутньому.
Російські війська створюють не тільки техногенні та екологічні катастрофи, вони руйнують також і всі природні території.
З нагоди Всесвітнього дня Землі та Дня довкілля в читальному залі наукових та періодичних видань (ІІІ пов., к.33) організована тематична книжково-інформаційна виставка «Не руйнуй гармонії земної» та віртуальна бесіда-роздум «В долонях Всесвіту – наша Земля». Представлений матеріал знайомить із проблемами довкілля нашої країни в цей нелегкий час.

Засновник українського театру (175 р. від дня народження І. Карпенка-Карого)

dovkilya.jpg
29 вересня виповнюється 175 років від дня народ ження Івана Карпенка-Карого (Івана Карповича Тобілевича).
Він був одним із засновників українського театру, визначним артистом та великим драматургом, якому немає рівних в українській літературі. Найповніше І. Карпенко-Карий реалізував себе в жанрі комедії, а його п’єси «Мартин Боруля», «Сто тисяч», «Хазяїн» стали класикою світової драматургії. Залишив нам у спадок вісімнадцять п’єс, які не втратили актуальності і в наш час.
Більше дізнатись про життя та творчість великого митця ви зможете на абонементі художньої літератури (к. 22, ІІ пов.).

Збір матеріалів