Заходи бібліотеки

85 років від дня народження Василя Стуса

stys.jpg
6 січня виповнюється 85 років від дня народження поета, перекладача, громадського діяча Василя Стуса. Його внесок у відродження української культури є надзвичайно вагомим. Письменник активно виступав проти закриття українських шкіл, проти переслідування національно свідомої інтелігенції.

Христос рождається! Славімо його!

IMG_20221220_121854_0.jpg
Різдво Христове — це одне з найбільших і найважливіших християнських свят, встановлених на честь народження Ісуса Христа, яке відзначається двічі: православні християни святкують 7 січня, а католики – 25 грудня.
Очікування першої зірки, що сповістила про народження Божого Сина, перетворюється в очікування дива. У цей день заведено вітати рідних та близьких зі святом, бажати добра і щастя, благополуччя, затишку в домі.

Вистояли на Майдані — переможемо у війні

photo_2022-11-17_12-56-07.jpg
21 листопада, Україна відзначає День гідності та свободи. Ця дата пов’язана з початком двох революцій, коли голоси мільйонів громадян злилися в єдиний голос нації, щоб твердо сказати: українці хочуть і будуть жити у вільній, демократичній і квітучій державі.

Великий українець – Григорій Сковорода

IMG_5594-1_1.jpg

Україна дала світові Григорія Скороводу, що увійшов до списку 100 найбільших філософів світу, поряд з Сократом і Епікуром, Конфуцієм і Лао-Цзи, Коперником і Джордано Бруно, Дені Дідро та Людвігом Фейєрбахом, чия спадщина вивчається на філософських факультетах всіх без винятку ЗВО світу…
Про нього написано тисячі наукових праць, а його твори видавалися багато разів не лише в оригіналі, але в перекладі різними мовами світу. Можна стверджувати, що на сьогодні Григорій Сковорода постає справжнім символом української духовності.

Наука України у світовому інформаційному просторі

IMG_5475_1.jpg
Українська наука як і українська історія пройшла непростий шлях становлення та розвитку. Лише після здобуття Україною незалежності наукову діяльність українських вчених почали визнавати в світі.
Україна має потужний потенціал, здатний до генерації наукових ідей світового рівня.

День української писемності та мови

IMG_5566.JPG
Любити, шанувати і плекати рідну мову – святий обов’язок кожного українця, особливо сьогодні, в такі неспокійні та важкі часи для нашої держави.
Щороку, 9 листопада, Україна відзначає День української писемності та мови. Це свято було встановлено Указом президента України і відзначається на честь українського літописця Нестора - послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія.

Філологія та переклад

fil1_0.jpg
Тематика кафедри «Філологія та переклад» різноманітна, вона охоплює багато дисциплін. Серед них визначне місце займає філологія як сукупність наук, предметом вивчення яких у різних аспектах є мова й література.
Ознайомитись з матеріалами із основ теорії та техніки перекладу, а також літературою про сутність, предмет, завдання, місце мовознавства у системі наук про мову, ви зможете, переглянувши книжково-інформаційну виставку «Філологія та переклад» у відділі бібліографії та бібліотечного обслуговування користувачів (кім.№ 20, 2 пов.), або на сайті НТБ.

Менеджмент та адміністрування

photo_2022-10-25_10-19-57_0_1.jpg
У сучасних умовах розвиток менеджменту зумовлений потребою формування у працівників усіх рівнів нового управлінського мислення.
Ще донедавна поняття «менеджмент» було новим і незрозумілим для багатьох в нашій країні. Але з розвитком ринкових відносин, процесом приватизації державної власності, розширенням діяльності комерційних підприємств стало актуальним.

Для майбутніх електроенергетиків, електротехніків та електромеханіків

photo_2022-10-20_11-19-10_1.jpg
Електроенергетика – основа науково-технічного прогресу сучасності, оскільки забезпечує людство теплом, світлом та енергією, без якої неможлива робота будь-якого електричного, електронного, комп’ютерного устаткування, обладнання промислових підприємств, транспорту тощо. Професійна підготовка майбутніх інженерів-електриків проводиться на базі багаторічного досвіду будівництва та експлуатації вітчизняних систем електроспоживання, передового досвіду світової електроенергетики, чіткої перспективи розвитку нових джерел отримання електричної енергії та підвищення уваги до застосування енергозберігаючих заходів у промисловості.

Нація нескорених: від козацтва до сьогодення

vust2.jpg
Саме 14 жовтня ми віддаємо шану героям, які захищали і захищають українську незалежність. Особливо актуальним це свято стало тепер, коли наші бійці щодня ризикують своїм життям.
Дата відзначення свята встановлена Указом Президента у 2014 році і обрана невипадково, адже у цей день християни святкують Покрову Пресвятої Богородиці, яка була покровителькою запорізьких козаків. Тому ж цього дня відзначається і День українського козацтва.

Збір матеріалів