Заходи бібліотеки

Поет національного героїзму (115 років від дня народження О.Ольжича)

dovkilya.jpg
8 липня виповнюється 115 років від ня народження видатного українського вченого, публіциста, поета, політичного та громадського діяча Олега Ольжича
( Кандиби). Це один із небагатьох українських інтелектуалів, який заклав перший камінь в фундамент нової України. Він усвідомлював, яку руйнівну роботу провела радянська пропаганда, знищуючи українську культуру та історію, тому все життя боровся за відновлення історії, зміцнення національної єдності.

Конституція – наш закон, наша сила

kniga.png
Щорічно 28 червня в Україні відзначається День Конституції. Конституція є гарантом прав і свобод кожного українця, закріплює наші права та обов’язки перед державою. Головний закон нашої країни був прийнятий 28 червня 1996 року, коли понад 300 народних депутатів безперервно працювали понад добу, щоб сформувати його основні положення.
З нагоди 26-річчя Конституції України в залі наукових та періодичних видань (кім.№33, 3 пов.) відкрито тематичну книжкову виставку під назвою «Основний закон мого життя». Запрошуємо всіх бажаючих завітати до бібліотеки та дізнатися найважливіші віхи становлення України як держави, історію прийняття основного Закону України.

Свята трійця єднає, надихає, береже

dovkilya.jpg
12 червня відзначаємо День Святої Трійці - одне з найважливіших християнських свят. Кожного року воно припадає на різні дати, бо залежить від Великодня.
Офіційно свято Трійці встановили у 381 році на Вселенському соборі у Константинополі.

Ми європейці, бо ми українці!

dovkilya.jpg
21 травня Україна відзначає День Європи. Для українців - це особливий день, адже нашу країну та ЄС єднають спільні цінності, історія та культура. В цей день є чудовий привід висловити подяку Європейському Союзу за підтримку та допомогу в боротьбі з російськими окупантами.
Україна – це Європа. Ми щодня це доводимо, захищаючи нашу незалежність. Сподіваємось, що незабаром Україна стане повноправним членом ЄС.
В читальному залі наукових та періодичних видань (кім. №33, 3 пов.) розміщена книжково-ілюстративна виставка «Європа – спільний дім», яка знайомить з багатогранністю та величчю сучасної Європи, її цінностями та високими стандартами життя.

Вишиванка – символ нації

dovkilya.jpg
Вже традиційно в кожний третій четвер травня ми святкуємо День вишиванки.
У 2003 році студентка Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк започаткувала акцію «Всесвітній день вишиванки». Спочатку національний одяг вдягало кілька десятків студентів та викладачів факультету, а сьогодні це свято об'єднує українців усього світу. Цього року День вишиванки має особливе значення. Одягнена вишита сорочка стане символом незламності українського духу.
До Дня вишиванки на абонементі художньо літератури ( 22 каб, ІІ пов.) організовано виставку-експозицію «Вишиванка – український оберіг», де ви зможете ознайомитись з традиціями носіння національного одягу в різних регіонах нашої країни. Також на сайті науково-технічної бібліотеки розміщена вірту- альна презентація «Вишиванка – символ нації».

15 травня - День пам’яті жертв політичних репресій

dovkilya.jpg
Щороку у третю неділю травня Україна вшановує пам'ять мільйонів українців – жертв політичних репресій. Ця дата є болісною і скорботною для нашого народу, адже в pоки масових репресій і Великого терору людські втрати в країні, за різними даними, становили щонайменше 4,4 мільйонів осіб.

Пам’ятаємо. Перемагаємо

dovkilya.jpg
Друга світова війна була найбільш кривавою і жорстокою в історії людства (загинуло від 50 до 85 мільйонів людей). Українці вже восьмий рік поспіль відзначають День пам’яті та примирення. Для нас 8 травня є нагадуванням про страшну катастрофу, яка стала можливою внаслідок приходу до влади двох тоталітарних режимів – нацизму і комунізму.

Івано-Франківськ – серце Прикарпаття

dovkilya.jpg
7 травня виповнюється 360 років з часу заснування Івано-Франківська – економічного і культурного центру Прикарпаття, одного з найбільших міст Галичини.
У багатьох людей, які приїхали сюди вперше, виникає думка залишитись тут назавжди. Нічого дивного в цьому бажанні немає: столиця Прикарпаття схожа на райську місцину, де не буває шаленого поспіху, шуму трамваїв, метро і нездоланних відстаней між атракціями міста.

Мінерально-сировинні ресурси України

dovkilya.jpg
На території України розвідано близько 8 тисяч родовищ, майже 90 видів корисних копалин, з яких 20 мають важливе економічне значення. З видобуванням та використанням корисних копалин пов'язано 48 % промислового потенціалу України і до 20 % її трудових ресурсів.
Після двох місяців військового вторгнення росії, внаслідок бомбардувань різною мірою пошкоджено стратегічно важливі для економіки та безпеки держави підприємства металургійної, коксохімічної та нафтопереробної галузі. За підрахунками аналітиків станом на 11.04.2022р. загальна сума прямих задокументованих збитків промисловості сягнула 6,25 млрд. доларів.

Чорнобильська трагедія – біль України

dovkilya.jpg
26 квітня виповнюється 36 років з моменту аварії на Чорнобильській АЕС, але її наслідки залишаються предметом обговорення світової наукової спільноти. Вона назавжди змінила життя сотень тисяч людей і зробила непридатними для проживання території нашої держави. Ця трагедія стала найбільшою за всю історію ядерної енергетики за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків.

Збір матеріалів