Україна – земля героїчного народу

«Так ось вона – Січ! Ось те гніздо,
звідки вилітають усі ці горді й дужі,
як леви! Ось звідки розвивається
воля й козацтво на всю Україну!»
М. Гоголь

Українські землі протягом двох з половиною століть перебували під гнітом монголо-татарських завойовників.Щорічно турки забирали в неволю тисячі українців, які зазнавали нелюдських страждань. В боротьбі проти турецько-татарської навали, проти польської шляхти, український народ створив свої збройні сили – козацтво. Центром його в ХV столітті стала Запорізька Січ. Військова дисципліна на Січі була заснована на принципах людської
гідності. Дуже важливим було побратимство, сумлінне, чесне до своїх обов’язків. Мабуть, через віки до нас дійшов шелест козацьких знамен, брязкіт козацької зброї, стогін української землі від копит ординців, бій, як блискавка, як межа між життям і смертю, між минулим і майбутнім нашого народу…

Хто ж вони – козаки? Як же ставали козаками? Які обов’язки справжніх козаків..? На ці та інші запитання ми спробували дати відповідь на історичних вітражах «Рідна земле моя, ти козацькою славою щедра» (до Дня українського козацтва), які були проведені зі студентами 3 курсу Інституту інженерної механіки.

socrat2.jpg

На цьому заході студентська молодь ще раз заглибилась у славну прадавню історію нашого народу та згадала про першу народну республіку – Запорізьку Січ і запорізьких козаків, які завжди для нас залишаються лицарями честі і мужніми захисниками незалежної держави. Також на увагу заслуговують і постаті козацьких ватажків. Студенти поіменно згадували вождів українського козацтва від Байди Вишневецького до останнього отамана Запорізької Січі Петра Калнишевського, який брав участь в усіх козацьких походах. Присутні з цікавістю слухали розповіді про героїчні подвиги козаків та переглядали періодичні видання «Чумацький шлях», «Краєзнавець Прикарпаття», які були представлені на літературно-історичній виставці «Витоки та діяльність українського козацтва».