Центральна Рада в історії України

З метою підвищення обізнаності студентів у ключових моментах історії України завідувачем сектору культурно-просвітницької роботи науково-технічної бібліотеки Вороніною Вікторією Сергіївною було проведено інформаційну годину «Центральна Рада в історії України» для студентів групи ГЗ -17 - 1. 4 березня 1917 року у Києві представники ліберально-демократичних й соціалістичних сил проголосили створення Української Центральної Ради (УЦР), що мала виконувати функції координатора українського руху. Головою керівництва УЦР став М. Грушевський.
Склалася важка ситуація – одночасно діяли три різні політичні сили з різними інтересами та цілями: Тимчасовий уряд Росії, УЦР та більшовицька партія, яка постановила прийти до влади навіть шляхом насильницької ліквідації існуючого політичного режиму. І, поки Тимчасовий уряд та Центральна Рада, яка сподівалася отримати автономію для України мирним шляхом, протистояли одне одному, більшовики прийшли до влади. Вони не підтримували дії УЦР та оголосили її контрреволюційною, буржуазно-націоналістичною.
В ніч на 22 січня 1918 р. Центральна Рада оголосила свій останній історичний IV Універсал, у якому проголошувалася незалежність Української Народної Республіки. Але ЦР виявилася не готовою до успішного збройного протистояння ворогові, оскільки української армії на той час практично не було. 25 січня 1918 р. УЦР й уряд України залишили Київ.
Створення та функціонування УЦР – це одна зі сторінок непростої боротьби українського народу за національне визволення та утвердження власної державності.

socrat2.jpg

socrat2.jpg

socrat2.jpg