Поети нескореного покоління

Митцю не треба нагород
Його судьба уже нагородила.
Коли в людини є народ,
Тоді вона уже людина.
Л. Костенко

21 березня весь світ відзначає День поезії. Свято було засновано ЮНЕСКО в листопаді 1999 року. В Україні Всесвітній день поезії почали відзначати з 2004 року. Його метою стало втілення нового імпульсу і визнання національних, регіональних і міжнародних поетичних рухів, розвиток мовного розмаїття та підтримка зникаючих мов завдяки віршам.
Всесвітній день поезії — це ще й нагадування всім сучасникам про великих поетів, які своїм твердим словом впливали на долі цілих держав і завжди були в пошані. Серед українських поетів це, насамперед,Тарас Шевченко, Леся Українка, Іван Франко. В історії української поезії є митці, для яких поезія стала зброєю в боротьбі за незалежну державу, за українську націю.
Протягом всього ХХ століття в і сторії України йшла боротьба за збереження культури, мови, української нації. Великий сплеск українського відродження відбувся у 20- 30 р.р. Цей період називають «розстріляним відродженням» через те, що сталінським режимом було знищено значну частину української інтелігенції: Лесь Курбас, Микола Куліш, Микола Зеров, Майк Йогансен, Євген Плужник, Марко Вороний та інші.

socrat2.jpg

Ще одним поколінням нескорених поетів стали «шістдесятники». Молоде покоління прагнуло до оновлення не лише мистецького, а й усього суспільного життя. Але влада, вбачаючи в шістдесятниках зародки опозиційності, відповіла на творчий порив молоді хвилями арештів. Серед поетів- «шістдесятників» Василь Стус, Ліна Костенко, Василь Симоненко, Іван Драч, Микола Вінграновський, Ігор Калинець та інші. Не бажаючи коритись владі, вони зазнали жорстоких переслідувань, арештів. Трагічно загинули Василь Стус та Василь Симоненко, які назавжди залишаться для нас молодими.
Молодою була і Ліна Костенко - яскрава і самобутня творча індивідульність з власним світорозумінням. Вона теж не бажала коритись примарним ідеалам, тому шістнадцять років була змушена писати свої твори «у шухляду». Саме в цей період письменниця написала знамениту поему «Маруся Чурай».
З метою ознайомити читача з героїчними сторінками в історії української поезії на абонементі художньої літератури (к.22, ІІ пов.) організована викладка літератури «Поети нескореного покоління», де ви зможете ознайомитись з біографіями та віршами поетів, які своїми творами зробили значний внесок в здобуття Україною незалежності.

socrat2.jpg

socrat2.jpg

Також працівниками бібліотеки з нагоди Всесвітнього дня поезії для студентів гр. ФІЛ-17-1 був проведений вечір поезії «Поети нескореного покоління».