Організація та методика науково-дослідницької діяльності

osoblyvosti02.jpg

Зростання вимог до професійної підготовки випускників вищих навчальних закладів вимагає більш активного залучення до науково-дослідницької роботи всіх рівнів викладачів та студентів. Успішне володіння навичками дослідження і творчої роботи бакалаврами, спеціалістами і магістрами допомагає їм порівняно легко включатися в професійну діяльність, переводити наукові знання в площину практичного використання.

В друкованих виданнях, зокрема, науковців нашого університету розглядається коло проблем, пов’язаних з організацією та методикою науково-дослідницької діяльності: вибір теми, визначення об’єкта і предмета, методології і методів дослідження, оформлення результатів наукових пошуків у вигляді рефератів, курсових, дипломних робіт, доповідей, статей, монографій, кандидатських і докторських дисертацій та авторефератів. Важливий акцент зроблено на проблемі математизації знань, моделювання в наукових дослідженнях. Розглянуто методики: інформаційного пошуку, роботи дослідника з науковою інформацією, даними дослідження та ін. Наведено основні вимоги Міністерства освіти і науки України до курсових, дипломних та магістерських робіт, а також вимоги ВАК України до дисертацій та авторефератів.

Інформація, висвітлена на сторінках видань тематичної виставки «Організація та методика науково-дослідницької діяльності» в двох розділах («Нормативні документи. Вимоги до змісту та оформлення наукових робіт», «Навчально-методична література»), може бути використана студентами стаціонарної та заочної форм навчання різних спеціальностей, магістрами, викладачами та здобувачами наукових ступенів.

Запрошуємо відвідати читальний зал патентно-ліцензійної літератури та стандартів (к. 25, ІІ поверх) і ознайомитись з інформацією з даної тематики.