Місяць вересень багатий на такі свята як День знань, День вчителя, День бібліотекаря. Всі ці свята нерозривно пов’язані з книгою - незмінним супутником в освіті, вихованні та підвищенні духовного розвитку людини. Великий педагог В. Сухомлинський сказав: «Людина, для якої книжка уже в дитинстві стала такою необхідною, як скрипка для музиканта, як пензель для художника, ніколи не відчує себе обділеною, збіднілою, спустошеною».
Особливе місце серед книг займають підручники та навчальні посібники. Саме з підручників починається навчання в школі, а потім у вищих навчальних закладах. Книги навчального змісту почали друкувати в епоху середньовіччя. В культурному житті України XVII- XVIII ст. великого значення набула діяльність Києво - Могилянської академії, яка мала сприятливий вплив на розвиток науки, літератури та мистецва. В стінах академії створюються і видаються численні підручники для початкових шкіл, укладаються нові навчальні посібники для учнів колегіумів вищого типу. На початку XIX cт. почали діяльність університети Харкова та Києва, при яких теж були відкриті друкарні. Книги стають невід’ємним супутником освідченої людини, а також найважливішим знаряддям у боротьбі за збереження своєї національної культури.
Сьогодні палітра фахових посібників надзвичайно різноманітна, постійно виходять нові, вдосконалені видання з різних спеціальностей.
З метою ознайомлення читача з новими надходженнями на абонементі художньої літератури (к.22, ІІ пов.) організована тематична книжкова виставка «Книги - джерело знання й освіти», де підібрані посібники з перекладознавства, архітектури, ділової мови та інших галузей знань.