Інформаційна виставка “Забуттю не підлягає“

Згадувати злочини тоталітарного режиму, який забрав в України мільйони життів патріотів та цвіту нації, треба постійно.
Цими днями Україна вшановує день пам’яті жертв політичних репресій. Складовою сталінського режиму був масовий терор, він мав на меті знищити справжніх противників більшовицького режиму і створення атмосфери страху та абсолютної покори.
Масові репресії трьома великими хвилями прокотилися по Україні. Першою жертвою стало селянство. Водночас розпочалося переслідування, а згодом і фізичне знищення кращих сил української інтелігенції, яка була совістю української нації, творцем, світоччю її духовного відродження. Жахливими наслідками був і удар по армії, трагедія якої особливо була відчутна у перші місяці війни. Ціною в десятки мільйонів життів Україна стала незалежною. І ми маємо про це пам’ятати.
З нагоди цих трагічних подій в читальному залі періодичних видань і гуманітарної літератури №1 ( III пов., 32 к.) організована книжково – інформаційна виставка “ Забуттю не підлягає “. Запрошуємо всіх бажаючих.

socrat2.jpg

А також, з нагоди вшанування цих трагічних подій, зі студентами (гр. МВТ 15-1 і ПБ 15-1) було проведно годину пам’яті "Трагічні сторінки історії України " . Молодь вразили розповіді про поховання жертв сталінських репресій на території України – це ,зокрема, Биківнянській ліс, який був таємною спец ділянкою НКВС. За різними оцінками тут поховано, від 15 до понад 100 тис. осіб, закатованих під час допитів або ж розстріляних переважно в позасудовому порядку органами НКВС у Києві. Рутченкове поле - ще одне місце масових поховань у Донецьку. Громадські організації кажуть про похованих тут 5-7 тисяч жертв репресій. Дем'янів Лаз – урочище біля Івано-Франківська, місце масових розстрілів в'язнів з тюрми НКВС. Розстріли проводили в кінці червня перед відступом радянських військ в 1941 році. Під час розкопок тут знайшли людські кістки і змогли ідентифікувати 524 осіб. Жахливою була і справа народних співців - кобзарів, яких стратили разом з їхніми малолітніми поводарями. Ця подія стала основою для українського фільму «Поводир», де разюче правдиво зображено тогочасну сталінську владу. Це страшні та трагічні сторінки в історії українського народу, про які не можна забувати!

socrat2.jpg