Гортаючи сторінки минулого…

Опинившись між нацистськими і радянськими режимами,
позбавлені власної держави,
котра захищала б їхні інтереси,
українці виявилися, як ніхто інший,
беззахисними перед спустошеннями
війни й нещадною політикою
тоталітарних держав, що її вели.
О. Субтельний

Друга Світова війна, яка тривала з 1 вересня 1939 р. до 2 вересня 1945 р., стала найжорстокішим і найкривавішим воєнним конфліктом в історії людства. Особливо це стосується України. За підрахунками дослідників, саме Україна зазнала найбільших втрат населення порівняно з іншими країнами, у тому числі Німеччиною, Росією, Польщею, Білорусією.

В останні дні жовтня 1944 року міста і села України були остаточно звільнені від німецько-фашистських загарбників. Пам’ять про тих, хто не шкодував себе, рятував рідну землю і приніс перемогу над окупантами, живе вічно.

Полинути пам’яттю у минуле і згадати про наших визволителів мали можливість студенти 2 курсу Інституту нафтогазової інженерії на зустрічі за круглим столом «Гортаючи сторінки минулого…», яка відбулася у рамках клубу за інтересами «Діалог». Гостем клубу став завідувач філіалу Національного військово-історичного музею України «Герої Дніпра», історик Ярема Богданович Кваснюк, який уже 30 років працює у музеї. Він коротко розповів про військово-історичний музей та його експонати, про походження назви музею. Ярема Богданович детально проаналізував процес форсування Дніпра українцями.

socrat2.jpg

Досить цікавою та захоплюючою була розповідь гостя про звільнення Станіслава, Коломиї, Делятина від німецько-фашистських загарбників. Також було згадано про пам’ятники героям Другої Світової війни, які є у нашому місті. Ярема Богданович проаналізував найбільші бої в Івано-Франківській області та трагічні моменти для Станіславова. Помічник проректора, доцент, кандидат історичних наук Роман Богданович Пуйда задавав змістовні запитання та доповнював розповідь історичними фактами і ця зустріч швидко перейшла в діалог. Студенти з цікавістю слухали розповіді та мали можливість дізнатися багато різноманітних фактів про героїчне минуле нашого міста.

Ярема Богданович запропонував присутнім продовжити цю зустріч у стінах філіалу Національного військово-історичного музею України «Герої Дніпра», де він охоче може познайомити бажаючих з військовими експонатами, їх історією та походженням.