Засвітимо свічку пам’яті

ukr02.jpg

Схиліться ! Свічку запаліть.
Хто у молитві, хто у серці чуйте,
Як кам’яніє краю біль століть.
Навіки до тридцятих ми прикуті.
О.Пономарьов

Україна в 1932-1933 роках пережила страшну трагедію – Голодомор, який забрав життя мільйонів наших людей. Жорстокість Голодомору полягає передусім у тому що голод не був наслідком стихійного лиха, посухи або неврожаю - він став результатом запланованої свідомої, навмисної політики більшовицького режиму. Здійснювалось насильницьке вилучення продовольства, блокада сіл та цілих районів, репресії супроти незгодних.

За оцінками істориків і демографів, втрати населення України становлять понад 10 млн. осіб. Жахіттям голодомору була надзвичайно велика смертність серед дітей. Наслідком трагедії, крім фізичного знищення мільйонів людей, стало руйнування традиційного українського устрою життя на довгі роки.
До дня пам’яті жертв Голодомору в читальному залі періодичних видань та гуманітарної літератури №1 експонується інформаційно-книжкова виставка “Засвітимо свічку пам’яті”, на якій, в основному, представлені наукові, історичні, архівні матеріали та науково-популярні видання, що підтверджують факти про штучно організований голод. Про події тих років ми не маємо права забувати.

Виставка представлена у розділах: “Україна пам’ятає - світ визнає” , “Історія: деякі аспекти Голодомору 1932-1933 роках”, ”Свідчення очевидців“. Виставку доповнює окрема композиція, яка допомагає переосмислити причини, характер, масштаби трагедії, гідне вшанування пам’яті мільйонів наших співвітчизників. Ви маєте змогу ознайомитися зі статтями з періодичних видань: ”Український історичний журнал” , ”Євробюлетень ”, ”Пам’ять століть” , ”Берегиня” ,”Психологія і суспільство”, ”Політика і час” , ”Зовнішні справи”.

Запрошуємо переглянути матеріали виставки.

Вклонімось пам’яті мільйонів українських селян, які загинули мученицькою смертю від голоду.


ТОЖ ЗАСВІТИМО СВІЧКУ 24 ЛИСТОПАДА - В ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ.

fond02.jpg