Юліан Григорович Медведський

В незалежній самостійній Україні із забуття повертаються імена славних її синів, життя і наукова діяльність яких тривалий час замовчувалась. Серед них – видатний вчений, геолог, професор Юліан Григорович Медведський, ім’я якого відоме в цілому світі насамперед за його фундаментальні праці з питань загальної геології, мінералогії, петрографії, гідрогеології та гірництва. Вчений, про якого в енциклопедичному збірнику написано лише кілька рядків: роки життя (1845—1918), геолог і мінералог, родом з Перемишля, професор (з 1873) і кількаразовий ректор Львівської Політехніки, дійсний член Польської AH і НТШ, якому записав свою бібліотеку і збірки. Близько 50 наукових праць, присвячених головним чином геології та мінералогії і картографії Калуш-Стебницьких родовищ калійної солі Калуша, Стебника та Трускавця.

Сьогодні важливим завданням стало подання творчих портретів вчених у кон¬тексті їх наукової, організаційної і педагогічної діяльності та внеску до скарбниці світової науки, відтворення правдивої історії науки України. Стали відомими праці вчених, що їх вони творили в умовах чужоземного поневолення, а самих науковців нерідко зараховували до російських, польських чи німецьких вчених. Достатньо згадати тут імена Івана Пулюя, Івана Горбачевського, Степана Рудницького, Бориса Раєвського, Сергія Виноградського та інших.

Працівниками бібліотеки в читальному залі технічних та гуманітарних наук ( к. 23, ІІ поверх) для студентів Інституту економіки та управління було проведено годину пізнання і відкриттів «Ю. Медвецький – засновник української науково-практичної геології». Студенти з цікавістю прослухали виступ і переглянули, запропоновану їм виставку та огляд книг і періодичних видань.

socrat2.jpg

socrat2.jpg