Всеукраїнський диктант єдності

«Всі навколо: і політики, і політологи, й історики, і соціологи б’ються над тим, як об’єднати українців. Вони придумують масу нікому не потрібних декларативних речей, які швидше роз’єднують. А що об’єднує громаду? Це те, коли вони одночасно роблять якусь річ. А зараз завдяки цьому радіодиктанту багато людей об’єдналися і роблять одну і ту саму справу: переживають, радяться, спілкуються»
( Марина Гримич).

Вже шістнадцятий рік поспіль Українське радіо є організатором написання Всеукраїнського диктанту національної єдності у День української писемності та мови, який задумувався саме як спосіб об’єднатися навколо слова. Першочергова мета цього заходу – не стільки перевіряти грамотність, хоча це також дуже важливо, скільки закликати все більше людей продемонструвати солідарність з усіма, хто любить і шанує рідне слово, дбає про чистоту та правильність мови.

socrat2.jpg

Радіодиктанти рідної мови існують у багатьох країнах світу, зокрема у Польщі, Китаї, Франції. А в Україні Всеукраїнський диктант національної єдності вперше був проведений у 2000 році.
Цього року громадяни писали диктант на тему історії України – про Київську Русь та добу козацтва. Назва тексту – «Україна на зламі тисячоліть».

Працівники науково-технічної бібліотеки також долучилися до написання диктанту національної єдності, долучились до того, що об’єднало тисячі українців. І найголовніше в ньому – це не перевірка знань і не хизування здобутою високою оцінкою чи отриманим подарунком. Важлива солідарність з усіма, хто хоче, щоб українці говорили українською мовою і зберегли її для нащадків.