Володар духовних скарбів (290 років від дня народження Г.С. Сковороди)

«Спадщина Сковороди є свідченням тієї істини,
що в тяжкі часи історичних роздоріж
український народ носив у собі невгасиму жагу
волелюбства, яка вилилась у поезії і роздумах
великих мислителів. Спадщина Сковороди є
дорогим надбанням української національної
і світової культури» (І. Пільчук).

Минуло 290 років від дня народження відомого філософа-гуманіста, письменника демократа, мудреця і вчителя. Незважаючи на віддаль віків, він промовляє до своїх нащадків, як наш сучасник, засуджуючи віджиле, вітаючи нове, стверджуючи хвалу трудовому натхненню як джерелу радості та щастя.Його життя, творчість, філософські ідеї є цікавими та актуальними, які займають вагоме місце в українській філософії. Із студентами першого курсу факультету управління та інформаційної діяльності була проведена читацька конференція «Володар духовних скарбів».

Вступом до неї стала бібліографічна довідка про життєвий шлях Г.С. Сковороди, яку підготувала зав. сектору культурно-просвітницької роботи Когут-Вільк С.І. Студенти-першокурсники уважно слухали відомості про життя і творчість просвітителя, розповідали його байки «Орел і черепаха», «Жайворонки», «Дві курки» - у них закладена ідея природженості праці, роль природного нахилу, «Бджола та шершень» - розповідь про життєву необхідність трудитися.

skovoroda2.jpg

Читання творів Г.С. Сковороди
(завідувач сектору культурно-просвітницької роботи Когут С.І., викладач філософії Анастасова В.І. та студенти 1 курсу факультету управління та інформаційної діяльності).

Одним із найкращих його віршів є «De libertate». У ньому поет викриває вади тогочасного суспільного життя, в якому панує дисгармонія, славить свободу, підносячи її над усе. Цей поетичний вірш прочитав студент Шкурат Дмитро. Це допомогло нам зрозуміти думки і прагнення Сковороди. Протягом конференції Дмитро розповідав цікаві факти із життя філософа, цитував його висловлювання – афоризми.

Доля дарувала Україні Сковороду, а ми морально зобов’язані вслухатися у його заповіти і жити сьогодні за його величавим посланням: «Знайдімо нове серце. Одягнімо в одежу нових нетлінних надій, в нутро братолюб’я. Тоді нам все живе просвітлиться, весь мир заграє і заскаче. Буде нам щодня Великдень, не зайде сонце нам, і місяць не умалиться нам. Ни ж наречемося народом святим, людьми оновлення...»

Хай справдяться його настанови і побажання, хай світлою і невмирущою буде пам’ять величного філософа України! Працівниками нашої бібліотеки була також організована літературно-художня виставка «Народний мудрець і його послання у вічність», на якій експонувались твори Сковороди.