Велич архітектури у графіці

В фойє науково-технічної бібліотеки організовано виставку графічних робіт викладача факультету архітектури ІФНТУНГ Козака Олега Несторовича – провідного архітектора Прикарпаття, талановитого художника та педагога.

arhit01.jpg

Козак О.Н. – член Спілки архітекторів України, учасник міських, обласних та республіканських конкурсів по забудові міст та сіл України. З 1989 року – директор творчої архітектурно-проектної майстерні «Івано-Франківськархпроект», де під його керівництвом об’єднались кращі архітектори. Є одним із засновників Прикарпатської школи сакральної архітектури, яка отримала нове життя після періоду забуття. В його творчості знайшли відображення як проекти архітектурних комплексів та ансамблів, так і невеличкі камерні архітектурні форми, складені містобудівні розробки і ландшафтні проекти.

arhit01.jpg

Архітектурна діяльність Олега Козака протягом всього творчого шляху мала глибоке проникнення у традицію архітектури Прикарпаття, базувалася на досягненнях народної та етнічної культури регіону. Авторські проекти цього архітектора впізнавані, оскільки мають яскраво виражений національний характер, стилізовані й відповідають сучасним вимогам.

arhit01.jpg

Глибокий реалізм графічних робіт жодним чином не гальмує нашу творчу уяву, навпаки, краще відчуваємо дух епохи, красу природи та велич архітектури. Наша співучасть у прекрасному світі мистецтва, подарованому Олегом Нестеровичем, своєрідно одухотворює і твір, і нас. Саме такі відчуття виникають у глядача, коли перед очима пролітають століття, які залишилися в історії завдяки архітектурним пам’яткам, що віртуозно змальовані художником. Це такі роботи як «Україна. Києво-Печерська лавра. Троїцька церква», «Грузія. Вардзіа. Храм Успення Богоматері, 1184», «Литва. Замок Тракай», «Литва. Вільнюс. Костел Св. Анни XVI ст.», «Росія. Карелія. Кіжі. Каплиця XVII ст. на Онежському озері», «Естонія. Вулички старого Талліна», «Узбекистан. Хіва. Східні ворота. Ічан-Коли Медресе Алла-Кулі-Хана, Акмечеть» та ін.

arhit01.jpg

Щоб творити за законами краси, відповідно до вимог доцільної довершеності, необхідно володіти розвинутим чуттям міри, цілісним сприйняттям, умінням творчо скористатися естетичними критеріями, якими так досконало володіє архітектор та художник Олег Нестерович Козак.
Тож запрошуємо всіх бажаючих до перегляду експозиції.