В єднанні сила і міць держави

Історія нашої держави – це постійна боротьба за утвердження народності та розбудови незалежної демократичної держави. У тяжкій і тривалій боротьбі за національне визволення наш народ не раз переживав як гіркі, так і радісні події. Одна із сторінок нашого славного минулого – боротьба українців за соборність своїх земель.
Щороку 22 січня ми з вдячністю згадуємо героїв, які боролися за об’єднання всіх національно-демократичних сил українства, хто словом і ділом намагався відродити незалежну соборну Українську державу. Ідея всеукраїнської єдності формувалася ще з часів Київської Русі, але реалізувалась внаслідок української революції 1917-1920 років. Саме тоді з великою силою розкрилися свободолюбство і національний дух українського народу, внаслідок чого утворилися дві демократичні держави – Українська Народна Республіка (УНР) та Західноукраїнська Республіка (ЗУНР). На жаль, дві роз’єднані держави не могли існувати як єдиний політичний та економічний організм. І ось 22 січня 1919 року на Софіївській площі, у присутності десятків тисяч киян лідери УНР і делегація ЗУНР заявили про свій непохитний намір збудувати єдину соборну Українську державу. В акті злуки проголошувалося: «… Однині є єдина, незалежна Українська Республіка».
Офіційний статус День Соборності України отримав у 1999 році, а в 2011 році було встановлено День Соборності і Свободи України. Головною традицією в День Соборності є живий ланцюг, яким патріотично налаштовані українці поєднують Схід і Захід нашої держави. Соборність – це символ боротьби за волю, порозуміння між людьми і часточка надії і віри у майбутнє.
101-й річниці з дня проголошення Соборності України була присвячена зустріч із студентами гр. ОА-18-1 Інституту економіки та менеджменту , що проходила в читальному залі наукових та періодичних видань (№33, 3-й поверх). Завідувач сектору читальних залів Леся Герасим’юк провела інформаційну годину «Там, де єдність, там і сила», де більш детально розповіла студентській аудиторії про цю славну сторінку нашого героїчного минулого.
Під час проведення заходу експонувалась книжково-ілюстративна виставка «Соборна мати-Україна одна на всіх, як оберіг», з матеріалами та документами якої ознайомились всі присутні.

socrat2.jpg

socrat2.jpg

socrat2.jpg