Що за диво – наша мова!

«Українська мова – це море,
у якого немає дна й берегів,
і яке настільки багатоманітне,
що ніколи не встановити
йому меж… З нею просто і
надійно, бо вона – душа моєї
нації» (В. Шевчук).

Багата й милозвучна наша рідна українська мова. Нею можна передати найтонші відтінки думок і почуттів. Наша мова – одне із багатьох див, створених народом, яка віддзеркалює душу народу, його історію.
Вона багата на прислів’я, приказки, крилаті вислови, фразеологізми, неологізми та ін. ЇЇ багатству та різноманітності була приділена увага на вікторині
«Моя люба мово, мово українська.
Скільки в тобі рідного!
Скільки в тобі близького.» (до Міжнародного дня рідної мови), яка проводилась із студентами другого курсу факультету автоматизації та комп’ютерних наук.

skovoroda2.jpg

На початку вікторини студенти розповіли коротку історію святкування Міжнародного дня рідної мови. Адже історія цього свята пов’язана з доволі драматичними подіями. 21 лютого 1952 року в азійській країні Бангладеш було жорстоко розстріляно демонстрацію захисників бенгальської мови, які вимагали визнання мови банго як державної. Відтоді цей день у Бангладеші відзначають як день полеглих за рідну мову.
Вперше Міжнародний день рідної мови святкували 21 лютого 2000 року в штаб-квартирі ЮНЕСКО в Парижі. Одне з його завдань – привернути увагу міжнародної спільноти до проблеми збереження всього розмаїття мов і культур світу.
В Україні Міжнародний день рідної мови відзначається з 2002 року. Його мета - зміцнення державотворчої функції української мови та сприяння вільному розвиткові мов національних меньшин.
Відкриттям вікторини стала творча хвилинка «Продовжіть прислів’я і підкажіть своє». Студенти активно пригадували прислів’я та приказки про рідну мову. Пізніше перейшли до інших творчих завдань – це «Напишіть поезію за допомогою запропонованих слів», «Відгадайте загадки», «Хто є автором афоризмів?» та ін. До виконання усіх завдань студентська молодь підійшла відповідально, проявила ерудованість, винахідливість.
Літературно-художня виставка «В ній материнська ласка та любов», підготовлена працівниками нашої бібліотеки, познайомила присутніх із книгами про багатство та різноманітність рідної мови, історію.