Психологія: емоційна сфера особистості

elektro0814.jpg

Особистість – це об’єкт і суб’єкт історичного процесу
та власного життя. Вона – продукт епохи життя своєї країни,
нації, власної сім’ї, а водночас – очевидець та учасник
суспільного руху, творець власної і загальної історії.
М.В. Варій

У науковому вжитку термін “психологія” вперше з’явився у XYI ст., в назві книги, що не збереглась, але згадана в списку праць хорватського гуманіста Марка Маруліча (1450-1524). Термін “психологія” отримав визнання завдяки працям Кристіана Вольфа (1679-1754) “Psychologia empirica” та “Psychologia rationalis”, згаданих у французькій Енциклопедії. Спочатку він належав до особливої науки, що займалася вивченням так названих душевних або психічних явищ, тобто таких, що кожна людина легко виявляє у власній свідомості в результаті самоспостереження.

Багатогранний зв’язок психології з іншими науками – філософськими, природничими, соціальними – зумовлений тим, що в центрі її уваги стоїть людина.

Для того, щоб зрозуміти і пояснити людські вчинки, ми звертаємося до такого поняття як особистість. Термін “особистість” часто вживається як синонім термінів “людина”, “індивід”, “індивідуальність”. Якщо в буденному житті це припустимо, то психологія як наука, що вивчає закономірності розвитку і проявів психологічних явищ та її механізмів, виробила досить сталі уявлення щодо змістовності цих понять.

Віртуальна книжкова виставка “Психологія: емоційна сфера особистості” присвячена даній темі містить наступні розділи:

Перший розділ: “Основи психології особистості”. Цей розділ розкриває загальні питання психології. На основі та під впливом загальної філософії відбулося становлення таких наук як соціальна психологія, юридична психологія, психологія управління тощо. Психологія має зв’язок із конфліктологією.
Другий розділ: “Види і роль емоцій у житті людини” містить літературу, в якій висвітлено діяльність людини, її поведінку, які завжди зумовлюють появу певних емоцій і почуттів – позитивне або негативне ставлення до неї.

Третій розділ: “Психологія управління як галузь знань, сфера практичної діяльності”.

Актуальній темі взаємовідносин керівника і підлеглого на підприємстві, в організації присвячена література цього підрозділу книжкової виставки.

Психологія управління розглядає формування програм діяльності керівників і підлеглих, пов’язаних із зміною об’єктів управління; підвищення ефективності управління; психологічні особливості керівника, його управлінські потреби та здібності.

З літературою віртуальної книжкової виставки можна ознайомитися в читальному залі соціально-економічної літератури (к.31, III пов.).

Основи психології особистості

Людські емоції та почуття найяскравіше виражають
духовні запити і прагнення людини,
її ставлення до дійсності.
К. Ушинський

Види і роль емоцій у житті людини

Управління повинні здійснювати
наймудріші й найдостойніші люди в державі
Платон

Психологія управління як галузь знань, сфера практичної діяльності