Просимо підтримати наш проєкт!

Просимо підтримати проект Науково-технічної бібліотеки  Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу:
«Соціальна адаптація осіб з інвалідністю через доступ до джерел інформації».
Посилання на проект http://bu.mvk.if.ua/projects2020/80772
Для швидкого доступу на сторінку проекту відскануйте з смартфону QR-код

golos1.jpg

Для того щоб проголосувати:
⦁ Клікаєм на кнопку внизу сторінки з надписом «ГОЛОСУВАТИ»
⦁ Для голосування через Приват 24 вибираєм ПриватБанк (1) та вводимо номер телефону і пароль.
⦁ Для голосування через додаток Приват 24 (Android, iOS) вибираєм Мобільний (2) та скануємо QR-код.

golos2.jpg

Для голосування через додаток Monobank (Android, iOS) вибираєм monobank (3) та скануємо QR-код.

Проблема, на вирішення якої спрямований проект:
Особи з інвалідністю є повноцінними членами суспільства, повинні володіти усіма правами й обов’язками, притаманними громадянам країни та мешканцям міста. Зокрема, участь в соціально-економічному житті дає змогу самореалізації, соціальної активності в громаді, є джерелом забезпечення добробуту власних родин.
В умовах динамічного розвитку соціально-економічних відносин забезпечення доступу громадян до інформації, а першочергово – до джерел літератури, є тією ланкою, що здатна долучити осіб з інвалідністю до соціально-економічного життя громади.
У місті Івано-Франківську зареєстровано понад 12 900 осіб з інвалідністю, в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу (ІФНТУНГ) працюють 82 особи згаданої категорії громадян, навчаються близько 100, тобто цільова група чітко окреслена і достатньо чисельна.
Проектом передбачено організувати роботу Центру соціально-економічного життя для осіб з інвалідністю на базі науково-технічної бібліотеки ІФНТУНГ – закладу вищої освіти IV рівня акредитації з потужним інформаційним простором, який в рамках проекту буде суттєво удосконалено та адаптовано до потреб маломобільних груп населення.     
  
Мета проекту:
Метою проекту є підвищення рівня обізнаності й активності у соціально-економічному житті осіб з інвалідністю шляхом забезпечення їх доступу до сучасних джерел літератури, інтерактивних методів самопідготовки та навчання.
Новоутворений центр буде майданчиком для соціалізації, спілкування маломобільних груп населення, сприятиме гуртуванню осіб зі схожими потребами та проблемами, а також формуватиме передумови для подальшого навчання у закладі вищої освіти.
 
Результати проекту:
1. започаткування роботи Центру соціально-економічного життя для осіб з інвалідністю в якості структурного підрозділу університету, що надаватиме послуги із забезпечення безбар’єрного доступу до джерел інформації людей з інвалідністю в публічному просторі бібліотеки;
2. розширення бази джерел літератури з можливістю її підтримки та оновлення на постійної основі, а також виготовлення навчально-дидактичних матеріалів (рельєфно-крапкових книг, аудіопідручників у форматі DAISY);
3. облаштування приміщення площею до 40 кв. м із не менш як 5-ма робочими місцями, обладнаними спеціалізованими засобами для навчання, здобуття та поширення інформації, забезпечення можливості тактильної взаємодії, стимуляція сенсорних систем когнітивного розвитку для осіб з інвалідністю.