1 Загальні положення
1.1 Електронний каталог науково-технічної бібліотеки національного технічного університету нафти і газу являє собою цифровий бібліотечний каталог, що працює в реальному режимі часу і є складовою частиною довідково-пошукового апарату бібліотеки і центральною ланкою автоматизованої бібліотечно-інформаційної системи.
1.2 Електронний каталог розкриває склад і зміст бібліотечного фонду друкованих, електронних та мультимедійних документів і служить для забезпечення вільного доступу до інформаційних ресурсів бібліотеки й реалізації багатопланового інформаційного пошуку.
1.3 Електронний каталог сприяє підвищенню рівня наукових досліджень і якості підготовки фахівців шляхом оперативного задоволення інформаційних запитів всіх категорій користувачів університету.
1.4 Електронний каталог містить бібліографічні описи документів, організовані за єдиними правилами, що передбачає загальні принципи і нормативи одноразової обробки, компактного зберігання і багаторазового використання інформації про наявні документи.
1.5 Електронний каталог поєднує в собі функції алфавітного каталогу, систематичного каталогу та алфавітно-предметного покажчика.
2 Основні завдання
2.1 Всебічне розкриття складу і змісту фонду бібліотеки.
2.2 Забезпечення багатоаспектного оперативного пошуку інформації про наявність документів у фонді бібліотеки.
2.3 Інтеграція ресурсів бібліотеки в інформаційний простір університету, регіону і всесвітню інформаційну мережу Інтернет.
2.4 Захист інформації.
2.5 Створення інформаційного комфорту для користувача.
3 Основні функції
3.1 Каталогізація документів відповідно до нормативних вимог по бібліографічній обробці документів.
3.2 Забезпечення користувачів інформацією про нові надходження у фонд бібліотеки.
3.3 Забезпечення навчального процесу, наукових досліджень і сфери управління університету бібліографічними даними про документи, що зберігаються в бібліотечному фонді.
3.4 Інформування про місцезнаходження документа в бібліотеці.
3.5 Забезпечення збереження інформації: створення резервних копій цифрових ресурсів.
3.6 Забезпечення захисту інформаційних ресурсів бібліотеки від несанкціонованого доступу, зміни або знищення інформації.
3.7 Надання користувачам необхідної допомоги при самостійному проведенні інформаційного пошуку (навігаційні послуги в інформаційному просторі, підказки).
4 Структура електронного каталогу
4.1 Електронний каталог бібліотеки включає бази даних по окремих видах документів: «Книги», «Автореферати дисертації», «Методичні вказівки», «Брошури», «Дисертації», «Періодика», «Стаття періодики», «Рідкісні видання», «Працівники університету», «Електронні копії» та інші.
4.2 Електронний каталог містить бібліографічні описи всіх документів, наявних у бібліотеці: монографій, збірників наукових праць, підручників і навчальних посібників, довідників, авторефератів дисертацій, електронних ресурсів, спеціальної літератури, наукових публікацій викладачів.
5 Технологія організації ведення і використання електронного каталогу
5.1 Організація роботи зі створення електронного каталогу здійснюється в рамках програми УФД/"Бібліотека". Технологічний процес представляє собою введення даних про документи, редагування і адміністрування баз даних електронного каталогу на відповідних автоматизованих робочих місцях працівників.
5.2 Робота з електронним каталогом включає три основних технологічних процеси:
• каталогізація документів, що надійшли у фонд бібліотеки;
• багатоаспектний бібліографічний пошук в електронному каталозі;
• формування вихідних форм (формуляр, картка, список, покажчик).
Процес каталогізації, що забезпечує створення і функціонування електронного каталогу складається з формування бібліографічного запису, введення всіх даних, необхідних для електронного каталогу, редагування електронного каталогу, керування технологічними процесами організації і ведення інформації до каталогу.
5.3 Введення бібліографічного опису здійснюється відповідно до:
ДСТУ ГОСТ 7.1:2006 «Бібліографічний запис, бібліографічний опис»;
ГОСТ 7.1.-2003 «Інформація та документація. Скорочення слів в українській мові у бібліотечному описі. Загальні вимоги та правила»;
Директор науково-технічної бібліотеки Роман ПУЙДА