Поет національного героїзму (115 років від дня народження О.Ольжича)

Державу не твориться в будучині,
Державу будується нині.
Олег Ольжич

8 липня виповнюється 115 років від ня народження видатного українського вченого, публіциста, поета, політичного та громадського діяча Олега Ольжича
( Кандиби). Це один із небагатьох українських інтелектуалів, який заклав перший камінь в фундамент нової України. Він усвідомлював, яку руйнівну роботу провела радянська пропаганда, знищуючи українську культуру та історію, тому все життя боровся за відновлення історії, зміцнення національної єдності.
Насамперед Олег Ольжич - відомий український археолог. Ще будучи студентом, він проводив археологічні розкопки, мав єдину в своєму роді збірку кераміки Галиччини. Також вчений проводив розкопки багатьох країнах Європи, читав лекції в Гарвардському університеті.
З початком Другої світової війни розпочались масові арешти українських патріотів та працівників культури. Поета заарештували 25 травня 1944 року у Львові, перевезли до Закзенгаузена, де він загинув на тридцять сьомому році життя.
Справжньою любов’ю та музою для Олега Ольжича була поезія. Ще в дитистві він відкрив у собі бажання відтворити світ природи і переживань.
До ювілею від дня народження поета на абонементі художньої літератури
( к. 22, ІІ пов.) організована викладка літератури «Поет національного героїзму», де ви зможете ознайомитись з повним виданням творів та життєвим шляхом Олега Ольжича.

olzhich022.jpg