Пам’ятники і пам’ять

Як би ми не пишалися цим великим спадком,
треба сказати, що наші давні пам’ятки не можуть
існувати як історичний абсолют, бо це не тільки
спогади і золоті сни про минуле, але й неодмінне
поєднання всіх трьох вимірів часу, звернення до
майбутнього, до вічності.
У сподіванні нових відкрить прославмо
тисячолітні звершення нашого народного генія.
П. Загребельний

Ми подекуди й гадки не маємо, скільки пам’ятників європейського та всесвітнього значення збережено на території рідної країни. Кожна епоха залишає нам у спадщину якусь пам’ятку, що зберігає в собі згадку про певну визначну подію, що так чи інакше вплинула на становлення й розвиток країни.

pamyatnik1.jpg

Про охорону і використання різноманітних споруд історії та культури йшла мова на просвітницькій бесіді «Пам’ятники і пам’ять», яка була організована із студентами першого курсу газонафтопромислового факультету. Студентська молодь дізналась про народну архітектуру України, характер та розміщення житлових будівель, отримала інформацію про святкування Міжнародного дня пам’ятників та історичних місць у нашій країні, познайомилась із законами про охорону, збереження і їх використання.

pamyatnik2.jpg

Кожна країна – це своя багатюща історія та культура, яку потрібно знати, усвідомлювати цінність кожної пам’ятки та берегти їх. Культурні споруди, які є на території України, можуть розкрити для нас багато цікавого. Зберегти їх допоможе усвідомлення кожним громадянином країни цінності таких пам’яток.

Багато культурних будівель України, нашого міста та області демонструвалось за допомогою ілюстративно-художньої виставки «На сторожі нашої культурної спадщини», яку організували працівники бібліотеки.