У день покровительки всього роду козацького Пресвятої Покрови українці відзначають День захисника України та День українського козацтва.
14 жовтня традиційно відзначається як день створення Української повстанської армії — військово-політичної формації українського визвольного руху.
Ці знаменні дати нерозривно пов’язані між собою, символізують зв'язок поколінь, давню історичну традицію, прагнення вільно жити на власній землі.
З дідів-прадідів українці мріяли про незалежність, а виборовши її у 1991 році, продовжують захищати свої кордони донині.
Сьогодні кращі наші сини пліч-о-пліч боронять українську землю, відстоюючи її цілісність. Ми з гордістю говоримо про нашу армію, про тисячі справжніх чоловіків та жінок, які стали на захист кордонів України, а також про мільйони простих небайдужих українців-волонтерів.
За вікову історію української народності наша земля не один раз закликала своїх синів стати на її захист. І ніколи ці заклики до оборони рідного краю не залишалися непочутими.
З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності й територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу серед студентської молоді, науково-технічною бібліотекою університету на військовій кафедрі організовано і проведено годину мужності «Ви стали нам захисниками, ми щиро молимось за вас».
Майбутні військові з великим захопленням слухали розповідь полковника, завідувача військової кафедри Станецького А.І.
Хвилиною мовчання вшанували пам'ять усіх загиблих у війні на сході України, серед яких були і студенти нашого університету Тарас Зозуля та Андрій Прошак.
Із заключним словом до учасників заходу звернувся директор бібліотеки, кандидат історичних наук, доцент Пуйда Р.Б. В своєму виступі він акцентував увагу на історії створення українського війська, а також військовим, які сьогодні з честю захищають Україну на сході.
До заходу організована виставка-інсталяція «Пам’ять століть, відтворена у слові».
Науково-технічна бібліотека щиро дякує за активну участь в організації заходу студентам Навроцькій Ірині (ІС-18), Коропецькій Юлії (ІС-18), Воронецькому Андрію (НІВ-18-2), Коркосу Андрію (МНР-19-1) та керівництву військової кафедри Станецькому А.І. та Заремблюку О.В.