Методика проведення видачі літератури для студентів

Одним з найважливіших завдань бібліотеки національного медичного університету є активне використання її фондів у навчально-виховному процесі та науково-дослідній роботі. Система обслуговування бібліотеки створює сприятливі умови для широкого використання бібліотечних фондів. Питання методики проведення видачі літератури на абонементах книгозбірні медичного університету було розглянуто на засіданні обласного методичного об’єднання, яке відкрила його голова, директор науково-технічної бібліотеки ІФНТУНГ, Пилип Я.А.

fond02.jpg

Робота у відділі обслуговування, а саме на абонементі навчальної літератури, як зауважила Татарин М.М., директор книгозбірні, відповідальна, потребує від співробітників високого професіоналізму, знань, необхідних для спілкування з користувачами. Обслуговування організовується згідно з «Правилами користування бібліотекою національного медичного університету».

fond02.jpg

Зав. відділу обслуговування користувачів, Ромашко С.М. повідомила присутніх, що при підготовці розподілу підручників використовувалися навчальні плани, попередньо погоджені з професорсько-викладацьким складом. Згідно з розкладом, розробленим деканатами, завчасно були підготовлені комплекти підручників для студентів перших курсів. Основною проблемою під час масової видачі літератури є недостатня кількість нових підручників та заборгованість користувачів. Адже невчасно повернута книга – це незадоволена потреба іншого користувача, тому студенти інших курсів обслуговуються в зворотньому напрямку (5, 4, 3, 2 курси). Започатковані нововведення для покращення масової видачі літератури були досить ефективними.

Своє завдання бібліотека вбачає в систематичному поповненні та ефективному використанні книжкових фондів у навчально-виховному процесі та науково-дослідній роботі університету.

В обговоренні даного питання взяли участь представники інших бібліотек методичного об’єднання (науково-технічна бібліотека ІФНТУНГ, наукова бібліотека Прикарпатського національного університету імені В.Стефаника), які також поділилися короткою інформацією про власний досвід роботи в цьому напрямку діяльності книгозбірень