Європейська історія – це історія поширення свободи

Створивши Європейський Союз (ЄС) як новий тип міжнародних відносин, що ґрунтується на загальновизнаних цінностях, європейські народи запровадили у своїх країнах демократію, ринкову економіку, соціально-правові механізми захисту.

Саме на такі цінності орієнтується й Україна, визначившись у своєму європейському виборі, що зумовлено історією нашого народу, його ментальністю та демократичними традиціями, прагненням нинішнього покоління бачити свою державу невід’ємною складовою єдиної Європи.

Зважаючи на важливість даної теми зі студентами групи МО-13-1 було проведено інформаційний діалог «Ми європейці: реальність та перспективи» , який стосувався реалій та перспектив у сфері наближення нашої держави до ЄС.

socrat2.jpg

Перш за все мова йшла про перші кроки нашої держави на цьому шляху. Двосторонні стосунки Україна–ЄС було започатковано відразу після здобуття Україною незалежності у грудні 1991 р. Позиція України щодо Європейського Союзу вперше отримала своє правове закріплення в 1993 р., коли на законодавчому рівні була сформульована в Основних напрямах зовнішньої політики України. Перспективною метою було визначено членство держави у Європейському співтоваристві, але неоднозначність політики керівників держави та інші вагомі перешкоди, що виникали як в самій країні, так і за її межами, віддалили Україну від членства в ЄС. Тому на шляху до Європейського Союзу Україні потрібно здолати багато перешкод. Це стосується насамперед захисту національних економічних інтересів, без чого неможлива ефективна участь у міжнародному поділі праці та поступове покращення іміджу нашої держави у світі. Дані зміни стануть можливими тільки за рахунок проведення реальних реформ і курсу на вдосконалення законодавства та демократизацію українського суспільства. Потрібно виконати надзвичайно складну роботу, щоб підготувати економіку, законодавство, правову сферу, зовнішню та внутрішню політику і, насамперед, саме українське суспільство до того, щоб членство України в ЄС вийшло за рамки протоколів про наміри і набуло реальних рис. Також мова йшла про інші пострадянські країни з якими межує наша держава та які стали повноправними членами ЄС, про ті очевидні позитивні зміни, що відбулися в країнах Балтії, Польщі, Чехії та ін. Говорили студенти і про досить складну ситуацію, яка зараз у Європі, зокрема в ряді країн, що тривалий час є членами ЄС (Британія, Німеччина, Франція, Бельгія та ін.).

І так, як саме українська молодь є лідером в підтримці інтеграції до ЄС (події на Євромайдані, Революція Гідності), то саме від її позиції та бажання залежить чи ми побачимо в майбутньому іншу Україну, в якій дотримуватимуться законів, верховенства права, політики служитимуть людям, а не навпаки.

На завершення діалогу студенти дійшли висновку, що перспективи в нас все-таки є, ще не все втрачено, адже наша країна має значну підтримку зі сторони керівництва більшості країн ЄС, які бачать Україну в найближчому майбутньому в Європейському співтоваристві. Тому всім потрібно долучитись до запровадження вкрай важливих європейських стандартів, процесів реформ в країні, щоб мрія стала реальністю.