День кафедри інженерної геодезії

День кафедри в бібліотеці – це традиційний захід, призначений для взаємодії між бібліотекою та кафедрою з питань комплектування навчальною та науковою літературою, інформаційного забезпечення, роботи зі студентами, а також інформування співробітників кафедри про можливості бібліотеки. Бажаними гостями Науково-технічної бібліотеки цього разу були викладачі та науковці кафедри інженерної геодезії.

virshi4.jpg

В ході спілкування викладачів та головних спеціалістів книгозбірні обговорювались питання оперативного забезпечення науковців і студентів інформацією, ефективного використання інформаційних ресурсів бібліотеки та Інтернету; піднімалися проблеми комплектування літературою за профілем кафедри, книгозабезпеченості дисциплін необхідною літературою.

Особливу зацікавленість учасників зустрічі викликав огляд інформаційно-бібліографічних джерел з тематики кафедри, який включав крім праць викладачів та науковців кафедри і найновішу літературу з даної тематики (підручники, реферативні журнали, літописи газетних та журнальних статей, збірники наукових праць «Сучасні досягнення геодезичної науки та виробництва», український міжвідомчий науково-технічний збірник «Геодезія, картографія і аерофотознімання», статті з профільних наукових журналів «Вісник геодезії та картографії», «Геодезия и картография», «Землевпорядний вісник», «Геоінформатика», «Геодезия и аэрофотосъемка» та ін.). Всі ці видання були представлені на організованій довідково-бібліографічним відділом інформаційно-книжковій виставці «Інженерна геодезія».

virshi4.jpg

Активно обговорювалась тема книгозабезпеченості дисциплін кафедри взагалі та малозабезпечених дисциплін зокрема, внесення змін та доповнень до робочих програм викладачами. Спеціально до Дня кафедри інженерної геодезії працівниками довідково-бібліографічного відділу був підготовлений бібліографічний список літератури «Модернізація картографічного методу дослідження» (література розміщена в чотирьох розділах; 213 статей журнальних і газетних видань). Присутні також переглянули ретроспективний огляд літератури, яка мало використовується.

virshi4.jpg

Завідувач кафедри інженерної геодезії Бурак К.О. коротко розповів про основні напрямки діяльності кафедри, торкнувся питання необхідності придбання нової нормативно-технічної літератури з геодезії та можливості доступу до БД реферативних журналів Всеросійського інституту наукової і технічної інформації (ВІНІТІ) РАН та подякував бібліотечним працівникам за організацію такого заходу.

Викладач кафедри, референт-інформатор Г.Г. Мельниченко зазначив, що така зустріч є дуже корисною для розвитку взаємодії «кафедра-бібліотека» та висловив побажання на подальшу співпрацю.