Свято відзначають щорічно, починаючи з 1999 року, згідно з Указом Президента України «Про День довкілля» від 6 серпня 1998 року. Передумовою стали різні громадські ініціативи, зокрема започаткованої Всеукраїнською акцією «Дерево–Життя».
У третю суботу квітня громадські організації проводять заходи, спрямовані на поліпшення стану навколишнього середовища – очищення водних джерел, озеленення територій, збереження заповідних об'єктів, поширення екологічних знань.
Спочатку свято мало на меті відзначити Стокгольмську конференцію ООН з навколишнього середовища, яка стала однією з найважливіших в історії екологічного руху.
Цього ж дня була заснована UNEP (United Nations Environment Network) – Екологічна програма ООН, яка зараз є основним організатором та ідеологом Дня довкілля.
Щорічно науково-технічною бібліотекою проводяться різноманітні заходи до Дня довкілля. І цьогоріч виставка-застереження «Екологія: роздуми, пошуки…» чекала б на зустріч з вами, шановні друзі… Але, якщо так сталося, що спілкуємося ми поки що дистанційно, то бібліотекарі завжди готові дивувати вас новою і цікавою інформацією. Сьогодні, як ніколи важлива роль просвітницької та інформаційної роботи, і ми розуміємо, що потрібно кожному з вас…
Кожен з нас може долучитися до збереження цієї планети і це не так важко, як здається на перший погляд. Є багато простих способів, які можуть допомогти зберегти довкілля та ще й зекономити.
Чому сьогодні про це так багато говорять?
Середня температура планети підвищиться на 1,5°C від 2030 до 2052 року порівняно із доіндустріальним рівнем, якщо швидкість глобального потепління не зміниться. Про це йдеться у звіті міжурядової групи експертів з питань клімату при ООН (IPCC). Вчені закликають до термінових дій, щоб зупинити глобальне потепління в рамках 1,5°C у порівнянні з 2°C. Потепління у 2°C означитиме ще більші ризики екстремальних посух, пожеж, повеней і нестачі харчів для мільйонів людей. Тож, фактично, це означає, що у людства є лише 10 років на те, щоб виправити ситуацію.
Експерти закликають до радикальних змін у видобутку та споживанні енергії, індустріях, будівництві, транспорті. Але, не чекаючи ініціатив на державному рівні, ми самі можемо спробувати допомогти планеті.
Ось тільки декілька способів, на які варто звернути увагу.
1. Відмовитися від поліетиленових пакетів – екологічно та економічно.
2. Відмовитися від одноразових пляшок та посуду.
3. Бути енергоефективним у побуті.
4. Обирати найбільш екологічний транспорт.
5. Економити воду.
6. Купуйте менше та не викидайте.
7. Сортувати сміття і віддавати на переробку.
Звичайно, можна робити набагато більше.
Багато цікавого на цю тему ви дізнаєтеся за посиланнями:
Охорона довкілля в Угоді про Асоціацію між Україною та ЄС
https://www.civic-synergy.org.ua/wp-content/uploads/2018/04/Dovkillia-Fi...
Зберігаючи довкілля, ми захищаємо Україну
http://libgonchar.org/images/stories/_22.pdf
35 порад, як можна допомогти планеті
https://gurt.org.ua/news/recent/23457/
7 простих порад, які допоможуть зберегти довкілля та ще й зекономити
https://ukrainian.voanews.com/a/sim-porad-yaki-dopomozhut-zberegty-dovki...
16 порад , як простими вчинками допомогти нашій планеті . Інфографіка
http://tvoemisto.tv/news/16_prostyh_porad_yak_dopomogty_nashiy_planeti_i...
Вмикаємо еко-мислення: поради, що допоможуть зберегти навколишнє середовище
http://solvetpv.lviv.ua/vmykayemo-eko-myslennya-porady-shhodopomozhut-zb...
І наостанок - цікаво знати:
папір розкладається за 2-10 років, консервні бляшанки – 80 років, поліетиленові пакети – понад 200 років, пластмаса – 500 років, скло – 1 000 років.
Тому хочеться закликати всіх людей в цей нелегкий час бути відповідальними: берегти довкілля, рідний край та його багатства, адже наша безпека в наших руках.
Отже, читайте, дізнавайтесь цікаву інформацію… зараз саме час…