9 вересня виповнюється 250 років від дня народження геніального українського письменника, поета, драматурга та громадського діяча Івана Петровича Котляревського.
Частину життя він присвятив військовій службі, як офіцер брав участь у війні 1812р. Впродовж чотирьох років перебував на посаді директора Полтавського театру, де відкрив талант Щепкіна та допоміг викупити його з кріпацтва. Котляревський був глибоко обізнаний з культурно-мистецьким життям країни, був знавцем українського фольклору та етнографії.
Творчість письменника, а зокрема появу «Енеїди», вважають початком нової української літератури. Головна цінність твору у зображенні яскравого національного колориту, життя усіх верств суспільства XVIII ст., передусім козацтва, його боротьби за державність після зруйнування Запорозької Січі у 1775 році. Не менш відомими творами Котляревського стали п’єси «Наталка Полтавка» і «Москаль чарівник», написані на основі живого усного мовлення народу.
В наш час п’єси Котляревського є в репертуарі кожного драматичного театру, вони набирають нового звучання, входять у наше з вами життя.
Ознайомитись з легендарною «Енеїдою» та іншими творами письменника ви зможете на абонементі художньої літератури (к. 22, ІІ пов.), де організована виставка-портрет «Засновник нової української літератури». Також на виставці представлені матеріали, що ознайомлять вас з життям письменника.