Використання новітніх технологій у довідково-бібліографічній роботі

З метою підвищення професійної кваліфікації працівників обласного методичного об’єднання в Науковій бібліотеці Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника відбулося засідання секції з питань інформаційно-бібліографічної діяльності, в рамках якого організовано
семінар «Використання новітніх технологій у довідково-бібліографічній роботі». Використання новітніх технологій в інформаційно-бібліографічному відділі – це в першу чергу застосування в практичній роботі комп`ютерної техніки, Інтернету та web-сайту.

Провідний бібліограф Наукової бібліотеки Прикарпатського університету ім. В. Стефаника Блинчук О. М. звернула увагу на те, що основне завдання інформаційно-бібліографічного відділу надавати користувачеві вичерпну і повноцінну інформацію. Для цього була створена інформаційно-бібліографічна база «Електронний каталог», через яку здійснюється аналітичний опис документу, і якою можна скористатися, зайшовши на web-сайт бібліотеки.

На семінарі були розглянуті такі питання як : поповнення бази даних новими джерелами, про створення нових класифікаторів, про якість бібліографічних довідок, про рідкісні та цінні видання та укладання бібліографічних покажчиків. Важливим нововведенням в інформаційно-бібліографічній роботі є створення інтерактивної дошки та Бібліо-кафе.

В обговоренні даного питання взяли участь також спеціалісти інших бібліотек методичного об`єднання (науково-технічна бібліотека ІФНТУНГ, бібліотека ІФМНМУ).

socrat2.jpg