Природно-заповідний фонд України

pryroda.jpg

Природне довкілля є не лише природним середовищем проживання людини, а й природним капіталом, що надає людині безліч ресурсів та послуг. Ядром природного капіталу будь-якої нації є її природно-заповідний фонд.

Природно-заповідний фонд України – це ділянки суші і водного простору, природні комплекси та об’єкти яких мають особливу природоохоронну, наукову, естетичну, рекреаційну та іншу цінність. Вони беруться під охорону держави з метою збереження природної різноманітності ландшафтів, генофонду тваринного і рослинного світу, підтримання загального екологічного балансу. До природно-заповідного фонду України належать природні території та об’єкти – природні заповідники, біосферні заповідники, національні природні парки, регіональні ландшафтні парки, заказники, пам’ятки природи, заповідні урочища; штучно створені об’єкти – ботанічні сади, дендрологічні парки, зоологічні парки, парки-пам’ятки садово-паркового мистецтва. В Україні природно-заповідний фонд охороняється як національне надбання, щодо якого встановлюються особливий режим охорони, відтворення і використання.

Враховуючи актуальність теми охорони навколишнього природного середовища для навчального процесу університету, науково-технічною бібліотекою підготовлено бібліографічний покажчик «Природно-заповідний фонд України». Матеріал в ньому згруповано в 3-х розділах: «Заповідна справа у світлі законодавства України», «Скарби заповідної природи» та «Природно-заповідні території Івано-Франківщини». Кожен розділ складено в алфавітному порядку прізвищ авторів та назв.

Значно розширюють пошукові можливості бібліографічного видання допоміжні покажчики: іменний, що подає всі прізвища, зафіксовані в основному тексті, географічний, що подає інформацію про кожну область та предметний.

До покажчика включено статті зі збірників, журналів і газет з фондів НТБ ІФНТУНГ (2000 – лютий 2011 р.). Також покажчик вміщує декілька книг різних років видання, до опису яких додається шифр книги та місце її збереження.

Бібліографічний опис документів здійснено за чинним в Україні стандартом ДСТУ ГОСТ 7.1:2006 «Бібліографічний запис. Загальні вимоги та правила складання».

Видання розраховане на студентів, аспірантів, викладачів та всіх тих, хто не байдужий до проблеми збереження українського природного генофонду.



Скачати : Природно-заповідний фонд