Календар знаменних і пам’ятних дат Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу

Науково-технічна бібліотека Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу започатковує випуск «Календаря знаменних і пам’ятних дат Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу». У запропонованому виданні на 2012 рік подані ювілейні дати викладачів, науковців, працівників університету, а також визначні дати, що стосуються підрозділів і кафедр університету. Усі дати подані у хронологічній послідовності. До деяких з них додаються біографічні довідки та бібліографія.

1 січня – 45 років створення Івано-Франківського інституту нафти і газу

На початку 60-х років за ініціативою та безпосередньою участю проф. Т. Ю. Єременка і за підтримки фахівців Комітету з науки і техніки Ради Міністрів УРСР провідні вчені нафтового факультету ЛПІ створили робочу групу для підготовки концепції поступового перетворення нафтового факультету на самостійний вищий навчальний заклад нафтогазового профілю. В 1960 р. було створено Станіславський загальнотехнічний факультет, який у
1963 р. реорганізовано в Івано-Франківський філіал Львівського політехнічного інституту (ІФФЛПІ) з факультетами нафтової і газової промисловості та загальнотехнічним.
Інтенсивний розвиток ІФФЛПІ, зумовлений зростаючою потребою в спеціалістах газонафтопромислового профілю, поставив на порядок денний питання його реорганізації. Згідно з постановою Ради Міністрів СРСР, на базі ІФФЛПІ з 1 січня 1967 р. було створено Івано-Франківський інститут нафти і газу (ІФІНГ) з факультетами: геологорозвідувальним, газонафтопромисловим, механічним, автоматизації й економіки та загальнотехнічним.
У 1967 р. в ІФІНГ було відкрито курси підвищення кваліфікації інженерно-технічних працівників та аспірантуру, в
1969 р. – підготовче відділення, в 1971/72 н.р. – заочний та вечірній факультети.
Упродовж 1970-1980-х років для інституту було споруджено і передано в експлуатацію п’ять навчально-лабораторних корпусів, науково-технічну бібліотеку, виробничі майстерні, дослідно-експериментальний завод та ін.
На початку 1990-х років інститут проводив підготовчу роботу щодо переходу на триступеневу систему підготовки фахівців, яка передбачає розподіл навчального процесу на три етапи. На першому студенти одержують загальну вищу освіту і здобувають кваліфікацію бакалавра. На другому етапі набувають фундаментальні знання з обраної спеціальності і здобувають кваліфікацію спеціаліста. На третьому - студенти, котрі в процесі попереднього навчання показали високу успішність, здобувають кваліфікацію магістра.
У квітні 1994 р. Кабінет Міністрів України видав Постанову про створення Івано-Франківського державного технічного університету нафти і газу (ІФДТУНГ) на базі Івано-Франківського інституту нафти і газу, в 2001 р. університету надано статус національного.
Нині в університеті функціонують 14 факультетів, які об’єднують 57 кафедр, фізико-технічний ліцей, коледж електронних приладів, аспірантуру та докторантуру, геологічний музей, науково-технічну бібліотеку, спортивний комплекс.
За 45 років університет став потужним навчальним і науковим центром, відомим не тільки в Україні, а й далеко за її межами. За цей період підготовлено понад 40 тис. фахівців. Практично всі грандіозні проекти в нафтогазовій галузі реалізовували випускники університету. Зокрема, створення найбільшої у світі газотранспортної системи, проектування і спорудження великих магістральних нафтогонів, освоєння нафтових і газових родовищ Західного Сибіру та ін. Про історію створення і сьогоднішній день ІФНТУНГу можна дізнатися з таких публікацій:

Козак Ф. В. Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу / Ф. В. Козак, В. М. Улізько // Україна: 20 років незалежності / М. Б. Бучко, В. І. Кафарський, І. О. Андрухів, Й. М. Гах. – Івано-Франківськ ; Надвірна , 2011. – С. 230-237.

Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу. Імена славних сучасників / ред. Є. І. Крижанівський. – К. : Світ успіху, 2007. – 328 с.

Крижанівський Є. І. Маємо світове визнання : ІФНТУНГу - 40 років / Є. І. Крижанівський // Галичина. – 2007. - 20 верес. – №139-140. – С. 6.

Крижанівський Є. І. Нафтогазова освіта України: минуле і сьогодення = До 40-річчя ІФНТУНГ / Є. І. Крижанівський, Ф. В. Козак // Нафтова і газова промисловість. – 2007. – №3. –
С. 3-7.

Нафта і газ Прикарпаття. Нариси історії / ред. О.Калашникова, Р.Рейхерт – К. : Наук. думка, 2004. – 570 с.

Васько І. А. Підготовка інженерних і наукових кадрів для нафтогазового комплексу / І. А. Васько, Є. І. Крижанівський // Нафта і газ України. – К., 1997. – С. 320-329.

Нафтовий комплекс Прикарпаття / упоряд. Й. М. Гах – К. : Наук. думка, 1994. – 199 с.

Шелепін Є. Єдиний на Україні / Є. Шелепін // На землі Прикарпатській / ред. Л. П. Зосіч. – Ужгород : Карпати, 1967. –
231 с.

20 березня – 70 років від дня народження завідувача кафедри безпеки життєдіяльності, професора Ярослава Михайловича Семчука

Ярослав Михайлович Семчук народився 20 березня 1942 р. в с. Угринів Івано-Франківського району Івано-Франківської області. Після закінчення Івано-Франківського інституту нафти і газу в 1970 році працював старшим геофізиком Прилуцької експедиції глибокого буріння, а у 1974-1997 рр. – старшим, головним та ведучим науковим співробітником державного науково-дослідного інституту галургії (м. Калуш). Навчався в заочній аспірантурі Івано-Франківського інституту нафти і газу (1979-1983 рр.). У 1988 р. захистив кандидатську дисертацію у Московському інституті «Водгео». У 1995 р. захистив докторську дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук у Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу за спеціальністю «Охорона навколишнього середовища та раціональне використання природних ресурсів». З 1998 р. очолює кафедру безпеки життєдіяльності ІФНТУНГ. До основних публікацій слід віднести:

Безпека життєдіяльності : навч. посіб. / Г. М. Кривенко, Я. М. Семчук, Л. Я. Савчук, О. І. Камаєва. – Івано-Франківськ : ІФНТУНГ, 2010. – 461 с.

Семчук Я. М. Виникнення і розвиток надзвичайних ситуацій природного характеру та їх вплив на магістральні нафтогазопроводи в Івано-Франківській області / Я. М. Семчук, О. С. Малишевська // Науковий вісник Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу. – 2010. – №2. – С. 154-162.

Семчук Я. М. Екологічні проблеми Калуського гірничопромислового регіону та шляхи їх вирішення / Я. М. Семчук, Л. Я. Савчук // Екологічна безпека та збалансоване ресурсокористування. – 2010. – №1. – С. 64-69.

Тимків Д. Ф. Дослідження впливу нафтопродуктів на атмосферу за допомогою математичного моделювання / Д. Ф. Тимків, Я. М. Семчук, М. А. Наслєднікова // Науковий вісник Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу. – 2010. – №1. – С. 147-150.

Семчук Я. М. Охорона праці : навч. посіб. / Я. М. Семчук, І. В. Воєвідко, М. П. Кулик. – Івано-Франківськ : ІФНТУНГ Факел, 2010. – 408 с.

Семчук Я. М. Контроль за станом і охороною поверхневих та підземних вод у процесі спорудження та експлуатації свердловин / Я. М. Семчук, В. З. Сабан // Науковий вісник Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу. – 2009. – №1. – С. 16-19.

Семчук Я. М. Охорона праці : навч. посіб. / Я. М. Семчук, І. В. Воєвідко, М. П. Кулик. – Івано-Франківськ : ІФНТУНГ Факел, 2009. – 310 с. – (Кафедра безпеки життєдіяльності і промислової екології).

15 квітня – 75 років від дня народження професора кафедри документознавства та інформаційної діяльності Богдана Петровича П’ятничка

Богдан Петрович П’ятничко народився 15 квітня 1937 р. в
с. Сулимів Грубешівського повіту на Люблінщині (Польща). Педагог, вчений-філолог, професор, громадсько-культурний діяч. У 1946 р. у ході операції «Вісла» його сім’ю переселили на територію тодішньої УРСР. Тут, у Станіславській області, м. Богородчанах закінчив середню школу, а в 1956 р. у м. Станіславі – технікум фізичної культури. Попрацювавши один рік викладачем у Богородчанському сільськогосподарському технікумі, потім служив в армії (1957-1960 рр.). Навчався на факультеті іноземних мов Львівського державного університету ім.Івана Франка (1960-1965 рр.).
З 1966 р. працює в Івано-Франківському інституті нафти і газу, де у 1985 р. захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук, пройшов шлях від асистента до професора кафедри. У 1990 р. організував і очолив кафедру гуманітарних наук, а у 1994 р. – Інститут гуманітарної підготовки, які відіграли значну роль при переході університету на українську мову викладання. У 1997 р. організував і завідував єдиною у західному регіоні України кафедрою документознавства та інформаційної діяльності. П’ятничко Б. П. працює як науковець передусім у галузі синтаксичної семантики. Коло його наукових інтересів поширюється і на такі галузі, як: ономасіологія, стилістика, перекладознавство, термінологія, фразеологія, українознавство, методика викладання іноземних мов. До основних праць слід віднести:

Гандзюк С. П. Ділова німецька мова. Німеччина і світ : навч. посіб. / С. П. Гандзюк, Б. П. П'ятничко, Н. С. Масляк. – Івано-Франківськ : ІФНТУНГ, 2011. – 104 с.

П'ятничко Б. П. Основи мовної комунікації : конспект лекцій / Б. П. П'ятничко. – Івано-Франківськ : ІФНТУНГ, 2010 .– 51 с. – (Кафедра документознаства та інформаційної діяльності).

Ділова німецька мова : практикум. Ч. 2. / С. П. Гандзюк, Б. П. П'ятничко, Н. І. Грицина, Н. С. Масляк. – Івано-Франківськ : ІФНТУНГ, 2006 . – 224 с.

Грицина Н. І. Німецька мова : практикум з граматики / Н. І. Грицина, Б. П. П'ятничко. – Івано-Франківськ : ІФНТУНГ Факел, 2005. – 122 с. – (Кафедра документознавства та інформаційної діяльності).

П'ятничко Б. П. Основи теорії перекладу та інтерпретації тексту : конспект лекцій / Б. П. П'ятничко. – Івано-Франківськ : ІФНТУНГ, 2005. – 83 с. – (Кафедра документознавства та інформаційної діяльності).

Українська мова та література : зб. тест. завд. / Б. П. П'ятничко, Н. Ф. Будуйкевич, Л. Ю. Бурківська [та ін.]. – Івано-Франківськ : ІФНТУНГ Факел, 2005. – 384 с.

20 квітня – 65 років від дня народження завідувача кафедри спорудження та ремонту газонафтопроводів і газонафтосховищ, професора Володимира Ярославовича Грудза

Володимир Ярославович Грудз народився 20 квітня 1947 року в м. Борислав Львівської області. Закінчив Івано-Франківський інститут нафти і газу (газопромисловий факультет) у 1970 р.
1970-1973 рр. навчався в аспірантурі, після закінчення якої працював інженером в науково-дослідному секторі, з 1975 р. - молодшим науковим співробітником, а з 1976 р. – асистентом кафедри транспорту та зберігання нафти і газу. У 1981 р. захистив кандидатську дисертацію в Московському інституті нафтохімічної і газової промисловості ім. І. М. Губкіна. З 1982 р. працював на посаді доцента, а після захисту у 1995 р. докторської дисертації – на посаді професора кафедри. У 1998 р. обраний завідувачем кафедри спорудження та ремонту газонафтопроводів і газонафтосховищ.
У створеній Володимиром Ярославовичем науковій школі «Діагностування стану обладнання і мереж газотранспортних систем, підвищення ефективності їх обслуговування, розробка та оптимізація режимів експлуатації» плідно працюють аспіранти і докторанти. Розроблено низку галузевих методик та технічних засобів підвищення ефективності обслуговування газопроводів, що знайшли застосування на газотранспортних підприємствах України, Росії, Болгарії. До основних публікацій слід віднести:

Визначення кількості тепла, акумульованого грунтом навколо трубопроводу / В. Я. Грудз, Я. В. Грудз, А. В. Дацюк, В. Д. Шологон // Нафтогазова енергетика. – 2011. – № 1. – С. 39-42.

Грудз В. Я. Ідентифікація несправностей газоперекачувальних агрегатів компресорних станцій магістральних газопроводів / В. Я. Грудз, Я. В. Грудз, В. В. Рудко // Науковий вісник Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу. – 2011. – №1. – С. 53-56.

Грудз В. Я. Оцінка технічного стану елементів газоперекачувального агрегату компресорної станції магістрального газопроводу / В. Я. Грудз, Я. В. Грудз, В. В. Рудко // Розвідка та розробка нафтових і газових родовищ. – 2011. – №1. – С. 88-90.

Обслуговування і ремонт газопроводів : монографія / В. Я. Грудз, Д. Ф. Тимків, В. Б. Михалків, В. В. Костів. – Івано-Франківськ : Лілея-НВ, 2009. – 711 с.

Енергетична безпека держави: високоефективні технології видобування, постачання і використання природного газу. / Є. І. Крижанівський, М. І. Гончарук, В. Я. Грудз [та ін.]. – К. : Інтерпрес ЛТД , 2006. – 282 с.

30 квітня – 70 років професору кафедри спорудження та ремонту газонафтопроводів і газонафтосховищ Тарасу Августиновичу Мартинюку

Тарас Августинович Мартинюк народився 30 квітня 1942 року у м. Станіславі (нині Івано-Франківськ). Здобувши середню освіту, вступив до Чернівецького будівельного технікуму, після закінчення якого працював в Калуському тресті «Хімметалургбуд», що починав розбудову одного з найпотужніших хімічних підприємств України. Після служби у Збройних Силах вступив на нафтогазопромисловий факультет Івано-Франківської філії Львівського політехнічного інституту.
Після закінчення працював в науково-дослідному секторі Івано-Франківського інституту нафти і газу, потім асистентом кафедри спорудження газонафтопроводів, газосховищ і нафтобаз. У 1972 р. вступив до аспірантури при інституті. В Московському інституті нафтогазової і хімічної промисловості імені Губкіна захистив кандидатську дисертацію, керівником якої був доктор технічних наук Ю. Г. Гаген. Дисертація «Дослідження структури та механічних властивостей трубопровідних сталей, зварених в магнітному полі» присвячена проблемам збільшення продуктивності та якості зварних швів магістральних трубопроводів, зварених в магнітному полі.
Здобувши науковий ступінь кандидата технічних наук, працював старшим викладачем кафедри спорудження газонафтопроводів, газосховищ і нафтобаз, а з 1980 р. – доцентом цієї кафедри. З 1986 р. – деканом факультету нафтогазопроводів, з 1995 р. – професор.
Основним напрямом наукової діяльності є розробка заходів щодо забезпечення надійності будівельно-монтажних та ремонтних робіт при спорудженні та експлуатації магістральних трубопроводів. До основних публікацій слід віднести:

Мартинюк Т. А. Комплексна механізація спорудження та ремонту трубопроводів : навч. посіб. / Т. А. Мартинюк, О. Т. Чернова, Р. Т. Мартинюк. – Івано-Франківськ : ІФНТУНГ, 2011. – 286 с. : 80 іл. – (Кафедра спорудження та ремонту газонафтопроводів і газонафтосховищ).

Мартинюк Р. Т. Перспективи підготовки спеціалістів з проектування, конструювання і розрахунку елементів конструкцій нафтогазопроводів / Р. Т. Мартинюк, О. Т. Чернова, Т. А. Мартинюк // Теорія і методика саморозвитку педагогічної майстерності педагогів вищих технічних навчальних закладів України : матеріали Всеукр. наук.-метод. конф., 30 трав. – 1 черв. 2011 р. – Івано-Франківськ : ІФНТУНГ, 2011. – С. 195-196.

Мартинюк Р. Т. Моделі формування якості / Р. Т. Мартинюк, О. Т. Чернова, Т. А. Мартинюк // Розвідка та розробка нафтових і газових родовищ. – 2010. – №3. – С. 34-37.

Мартинюк Т. А. Спорудження та ремонт газосховищ і нафтобаз : конспект лекцій. Ч. І / Т. А. Мартинюк, О. Т. Чернова. – Івано-Франківськ : ІФНТУНГ, 2010. – 265 с. – (Кафедра спорудження та ремонту газонафтопроводів і газосховищ).

Основні критерії якості спорудження магістральних трубопроводів / Р. Т. Мартинюк, В. Я. Грудз, О. Т. Чернова, Т. А. Мартинюк // Розвідка та розробка нафтових і газових родовищ. – 2010. – №2. – С. 117-120.

Мартинюк Т. А. Метрологія, стандартизація і контроль якості. : навч. посіб. / Т. А. Мартинюк, Я. О. Турчинський, Т. П. Шиян. – Івано-Франківськ : ІФНТУНГ , 2004 . – 158 с.

10 липня – 65 років від дня народження завідувача кафедри економіки підприємства, професора
Миколи Олексійовича Данилюка

Микола Олексійович Данилюк народився 10 липня 1947 року в с. Залуче-Горішнє Снятинського району Станіславської (тепер Івано-Франківської) області. Восьмирічну освіту одержав у сільській школі і як кращий учень був рекомендований для продовження навчання в Снятинській середній школі.
Після закінчення середньої школи в 1965 р. став студентом Івано-Франківського філіалу Львівського політехнічного інституту, спеціальність «Економіка і організація нафтової і газової промисловості». Після закінчення (з відзнакою) інституту у 1970 р. працював асистентом кафедри.
З 1972 по 1975 р. навчався в аспірантурі Івано-Франківського інституту нафти і газу. У 1981 р. на засіданні спеціалізованої ради Московського інституту нафтохімічної і газової промисловості ім. І. М. Губкіна захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук. З 1985 р. займає посаду завідувача кафедри економіки підприємства.
Багаторічна науково-дослідна робота дала змогу М.О. Данилюку підготувати і захистити у спеціалізованій вченій раді Інституту регіональних досліджень НАН України дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук. В 2002 р йому присвоєно вчене звання професора. Данилюк М.О. був і залишається керівником багатьох науково-дослідних робіт з економічних питань розвитку нафтогазового комплексу. До основних публікацій слід віднести:

Данилюк М. О. Дослідження ступеня впливу господарських ризиків на діяльність нафтопереробних підприємств / М. О. Данилюк, Л. І. Ріщук // Науковий вісник Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу. – 2010. – №4. – С. 109-112.

Економічний аналіз : навч. посіб. / М. О. Данилюк, І. М. Метошоп, У. Б. Бережницька [та ін.]. – Івано-Франківськ : ІФНТУНГ, 2010. – 227 с. – (Кафедра економіки підприємства).

Данилюк М. О. Фінанси підприємств : навч. посіб. / М. О. Данилюк, О. І. Полатайко, І. М. Данилюк-Черних. – Івано-Франківськ : Супрун В.П., 2009. – 188 с.

Фадєєва І. Г. Інтегрована система оперативного оцінювання витрат бурових підприємств : монографія / І. Г. Фадєєва, М. О. Данилюк. – Івано-Франківськ : Супрун В.П., 2009 . – 170 с.

Обгрунтування доцільності утримання об'єктів вітчизняної газотранспортної системи в сучасних умовах / Л. Т. Гораль, М. О. Данилюк, І. М. Метошоп, М. Д. Степ'юк // Науковий вісник Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу. – 2008. – №2. – С. 144-148.

Данилюк М. О. Управління витратами на промислових підприємствах. : наук.-практ. посіб. / М. О. Данилюк, В. Р. Лещій. – Івано-Франківськ : ПП Супрун, 2006. – 172 с.

17 вересня – 70 років професору кафедри розробки і експлуатації нафтових і газових родовищ
Бойку Василю Степановичу

Василь Степанович Бойко народився 17 вересня 1942 року в с. Опори Дрогобицького району Львівської обл. Закінчив з відзнакою Львівський політехнічний інститут (1967) за спеціальністю «Технологія і комплексна механізація розробки нафтових і газових родовищ». Здобув кваліфікацію гірничого інженера. В 1970-1972 рр. навчався заочно в аспірантурі при Івано-Франківському інституті нафти і газу. В 1972 р. захистив кандидатську дисертацію, а в 1989 р. – докторську в Московському інституті нафтохімічної і газової промисловості ім. І. М.Губкіна. Свою трудову діяльність в Івано-Франківському інституті нафти і газу розпочав старшим лаборантом, потім - асистент (1968), старший викладач (1970), заступник декана газонафтопромислового факультету (1973-1976), доцент (1974), професор кафедри (з1990).
Створив наукову школу «Підвищення нафтовилучення і збільшення нафтогазовидобутку діянням на привибійну і міжсвердловинні зони на основі застосування дисперсних систем», досліджує проблеми розробки покладів горизонтальними свердловинами і освоєння морських та малих родовищ нафти і газу. Професор Бойко Василь Степанович – заслужений діяч науки і техніки України, лауреат премії Української нафтогазової академії 1-го ступеня за підручник «Розробка та експлуатація нафтових родовищ». Працюючи в системі вищої школи, велику увагу приділяє підготовці бакалаврів, інженерів і магістрів, наукових і педагогічних кадрів. Багато його учнів стали керівниками виробництва, відомими вченими і викладачами. До основних публікацій слід віднести:

Бойко В. С. Видобування і транспортування гідратоутворювальних природних і нафтових газів : монографія / В. С. Бойко, Р. В. Бойко. – Івано-Франківськ : Нова зоря, 2010. – 747 с.

Бойко В. С. Технологія видобування нафти : зб. задач : навч. посіб. Ч. 5 / В. С. Бойко. – Івано-Франківськ : ІФНТУНГ, 2010 . –
92 с.

Бойко В. С. Збірник задач з підземного ремонту свердловин : навч. посіб. / В. С. Бойко. – Івано-Франківськ : ІФНТУНГ, 2009. – 57 с. – (Кафедра розробки і експлуатації нафтових і газових родовищ).

Бойко В. С. Розробка та експлуатація нафтових родовищ : підручник / В. С. Бойко. – 4-те вид., допов. – К. : Міжнар. екон. фундація, 2008. – 484 с.

Обводнення газових і нафтових свердловин : монографія : в
3 т. / В. С. Бойко, Р. В. Бойко, Л. М. Кеба, О. В. Семінський. - 2006-2011.
Т.1. : Технологічні матеріали і способи ізоляції. – К. : Міжнар. екон. фундація, 2006. – 792 с.
Т.2. : Створення потоковідхилювальних бар'єрів і технології ізоляції. - К. : Міжнар. екон. фундація, 2007. – 771 с.
Т.3 : Особливості експлуатації свердловин. – Івано-Франківськ : Нова зоря, 2011. – 713 с.

Бойко В. С. Тлумачно-термінологічний словник-довідник з нафти і газу : (укр.-рос.-англ.-фр.-нім.) : в 2 т. / В. С. Бойко, Р. В. Бойко . – 2004-2006.
Т. 1 : А-К. – К. : Міжнар. екон. фундація , 2004. – 618 с.
Т. 2 : Л-Я. - Львів : Апріорі : Міжнар. екон. фундація, 2006. – 650 с.

2 жовтня – 70 років від дня народження доцента кафедри теорії та практики перекладу Надії Федорівни Будуйкевич

Надія Федорівна Будуйкевич народилася 2 жовтня 1942 року. В Івано-Франківському інституті нафти і газу працює з 1971 року. Викладала на підготовчому відділенні. З утворенням кафедри українознавства – старший викладач української мови. З 1992 р. – доцент кафедри документознавства та інформаційної діяльності.
Будуйкевич Н.Ф. – екскурсовод І категорії Івано-Франківського екскурсійного бюро, член Івано-Франківської обласної організації Всеукраїнської спілки краєзнавців, регулярно проводить тематичні екскурсії, а також екскурсії по музею історії ІФНТУНГу, яким завідує. Вона також член міської та обласної організацій товариства «Просвіта» ім. Т.Г. Шевченка та член Клубу української інтелігенції ім Б. Лепкого. До основних публікацій слід віднести:

Старуня - скарбниця геосфери : путівник / Н. Ф. Будуйкевич, В. І. Векерик, Я. Д. Гладун, Б. В. Сверида. – Івано-Франківськ : Симфонія форте, 2007. – 64 с.

Українська мова : збірник тестових завдань до вступних випробувань / В. В. Бабій, Н. Ф. Будуйкевич, Л. Ю. Бурківська, ін. – Івано-Франківськ : ІФНТУНГ Факел, 2007. – 264 с.

Українська мова та література : зб. тест. завд. / Б. П. П'ятничко, Н. Ф. Будуйкевич, Л. Ю. Бурківська [та ін.]. – Івано-Франківськ : ІФНТУНГ Факел, 2005. – 384 с.

Українська мова (за професійним спрямуванням) : практикум / Н. Ф. Будуйкевич, Л. Ю. Бурківська, М. Е. Бушан [та ін.]. – Івано-Франківськ : ІФНТУНГ. – 470 с. – (Кафедра документо-знавства та інформаційної діяльності) .

Будуйкевич Н. Ф. Етика ділового спілкування : конспект лекцій / Н. Ф. Будуйкевич. – Івано-Франківськ : ІФНТУНГ, 2004. – 142 с. – (Кафедра документознавства та інформаційної діяльності) .

21 листопада - 70 років від дня народження професора кафедри геології та розвідки нафтових і газових родовищ Михайла Івановича Чорного

Михайло Іванович Чорний народився 21 листопада 1942 року в с. Гірське Миколаївського району Львівської області. Закінчив Гірську середню школу.
В 1964-1969 рр. навчався в Івано-Франківському інституті нафти і газу, де отримав кваліфікацію гірничого інженера-геолога. Після закінчення інституту як висококваліфікований спеціаліст був направлений на роботу в «Укргазпром», у Стрийське газопромислове управління, де працював оператором 5-го розряду. З 1970 по 1983 рік працював в Івано-Франківській експедиції геофізичних досліджень у свердловинах на посадах геофізика, геолога, старшого геолога. З 1983 р. працював на посаді асистента Івано-Франківського інституту нафти і газу і в цьому ж році, будучи пошукачем, захистив дисертацію на тему: «Розробка методики прогнозування аномально високих пластових тисків за даними геофізичних досліджень свердловин для Внутрішньої зони Передкарпатського прогину», і йому присвоєно науковий ступінь кандидата геолого-мінералогічних наук. У 1992 році йому присвоюють наукове звання доцента кафедри геології та розвідки нафтових і газових родовищ. У 1993 році Чорний М.І. обраний на посаду декана геологорозвідувального факультету ІФНТУНГ.
В даний час йому присвоєно наукове звання професора. До основних публікацій слід віднести:

Адаменко Я. О. Відновлення проникності і закріплення привибійної зони тонкошаруватих газоносних пластів газових родовищ Передкарпаття / Я. О. Адаменко, М. І. Чорний, О. М. Чорний // Науковий вісник Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу. – 2010. – №1. – С. 47-51.

Чорний М. І. Геологічні основи розкриття продуктивних пластів : конспект лекцій / М. І. Чорний, О. М. Чорний. – 3-тє вид ., допов. – Івано-Франківськ : ІФНТУНГ, 2010. – 101 с. – (Кафедра геології та розвідки нафтових і газових родовищ).

Чорний М. І. Основи наукових досліджень : конспект лекцій / М. І. Чорний, О. М. Трубенко, О. М. Чорний. – Івано-Франківськ : ІФНТУНГ, 2010. – 77 с. – (Кафедра геології та розвідки нафтових і газових родовищ).

Геологічні основи розробки нафтових і газових родовищ : підручник / О. О. Орлов, Д. Д. Федоришин, В. Г. Омельченко, М.І. Чорний [та ін.] ; ред. О. О. Орлов . – Івано-Франківськ : ІФНТУНГ, 2009. – 293 с.

Геологічні основи розробки нафтових і газових родовищ : підручник / О. О. Орлов, Д. Д. Федоришин, В. Г. Омельченко, М.І. Чорний [та ін.] ; ред. О.О. Орлов– Івано-Франківськ : ІФНТУНГ Факел, 2008. – 489 с. – (Кафедра геології та розвідки нафтових і газових родовищ).

У 2012 році минає:

90 років з часу заснування кафедри буріння нафтових і газових свердловин на механічному факультеті Львівської політехніки

50 років з часу створення кафедри фізики

45 років з часу створення кафедри геофізичних досліджень свердловин

45 років з часу створення кафедри польової нафтогазової геофізики

40 років з часу створення кафедри прикладної математики, що послужило основою для утворення кафедри програмного забезпечення

40 років з часу створення кафедри безпеки життєдіяльності

40 років з часу створення кафедри транспорту і зберігання нафти і газу та спорудження трубопроводів і сховищ шляхом поділу кафедри газонафтопроводів, газонафтосховищ і нафтобаз

40 років з часу створення заочного факультету

20 років з часу відокремлення факультету економіки і менеджменту на базі кафедри економіки і організаціїї нафтової і газової промисловості. Деканом факультету став Орест Іванович Лесюк

15 років з часу створення коледжу електронних приладів Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу на базі ліквідованого Івано-Франківського технікуму електронних приладів (постанова Кабінету Міністрів України № 526 від 29.05.1997 р. та наказ М-ва освіти України № 218 від 20.06.1997 р.)

15 років з часу заснування кафедри документознавства та правознавства ( 1 вересня ).

10 років з часу поділу кафедри документо- та правознавства на дві: документознавства та інформаційної діяльності і правознавства ( 1 вересня )

10 років з часу перейменування факультету навчання без відриву від виробництва на факультет заочного та дистанційного навчання

10 років тому наказом ректора ІФНТУНГ створена кафедра фінансів ( 5 жовтня )