Івано-Франківськ – місто мрій і надій

Івано-Франківськ – величний центр Західної України, де представлено багато архітектурних течій, які заворожують не лише туристів, відвідувачів та людей, що приїхали у справах, але й самих мешканців, погляд яких кожного разу завмирає проходячи по вулицях Івано-Франківська. 7 травня Івано-Франківськ святкує День міста. У цьому році виповнюється 352 роки з дня отримання ним Магдебурзького права.

У рамках клубу за інтересами «Діалог» в конференц-залі наково-технічної бібліотеки відбулася літературно-мистецька експедиція «Моє Франкове місто, мій рідний оберіг!» на яку завітав відомий краєзнавець, дослідник історії Станиславова, член Національної спілки краєзнавців України – Михайло Головатий. Присутні – студенти факультетів: документознавства та технічного перекладу; електрифікації та вимірювально-інформаційних технологій та ін.

arhit03.jpg

Прологом до нашої зустрічі стала лірична поезія про місто і весну у художньому прочитанні студента 3 курсу геологорозвідувального факультету Ярослава Тимківа. А далі історію заснування нашого міста розповів Михайло Головатий.

arhit03.jpg

Пан Михайло – громадсько-культурний діяч, лауреат обласної пам'яткознавчої премії ім. І. Вагилевича та краєзнавчої премії ім. В. Полєка, почесний працівник туризму України, заслужений працівник культури України, член Національної спілки краєзнавців України. Cфера захоплень Михайла Івановича – краєзнавство, історична забудова Івано-Франківська. У 2013 році за творчий доробок у програмі „Вулиця" ОТБ „Галичина" Михайло Головатий, разом зі своїми колегами Володимиром Кукурудзою та Іваном Нікітіним, став Лауреатом премії імені Івана Франка у номінації "журналістика".

Михайло Іванович розповів цікаві та захоплюючі історичні факти про забудову Івано-Франківська, про його засновників та про відомих культурних діячів міста. Усі вони творили історію нашого славетного Івано-Франківська. Багато деталей, про які згадав краєзнавець, зіграли досить важливу роль в історичному і культурному житті міста. За допомогою ілюстрацій-слайдів, на яких було зображено культурні пам'ятки міста (Замок Потоцьких, Вірменська церква, Художній музей та ін.), присутні мали прекрасну можливість здійснити віртуальну екскурсію вулицями нашого міста разом із Михайлом Головатим. Студенти уважно слухали оповіді краєзнавця.

arhit03.jpg

На книжковій виставці «Літературний шарм рідного міста» було представлено друковані видання про наше місто, а також експонувались книги Михайла Головатого «200 вулиць Івано-Франківська» та «Етюди Старого Станіславова».

arhit03.jpg