Іван Пулюй і Україна (до 175-річчя від дня народження, бібліографічна пам`ятка)

daigest42.jpgНема більшого гонору для інтелігентного
чоловіка, як берегти свою і національну
честь та без нагороди вірно працювати для
добра свого народу, щоб забезпечити йому
кращу долю.
Іван Пулюй

Серед українських вчених, що сягнули вершин європейської і світової науки, одне з почесних місць належить Іванові Пулюєві.
Іван Павлович Пулюй народився 2 лютого 1845 року в містечку Гримайлів на Тернопільщині, помер 31 січня 1918 року в Празі.
Своєю науковою і технічною діяльністю він заслужив широке міжнародне визнання. Але до недавнього часу залишався майже невідомим в Україні, на рідній Батьківщині, для кращого майбутнього якої невтомно працював поза її межами впродовж усього життя.
Пулюй Іван, визначний фізик і електротехнік, винахідник і громадський діяч. Його дослідження стосуються електричних розрядів у газах, молекулярної фізики та електротехніки змінних струмів. Працював над питаннями особливостей катодних променів та променів, які пізніше дістали назву рентгенівських. Автор близько 50 наукових праць українською, німецькою та англійською мовами.
Видатний український фізик і електротехнік Іван Пулюй був дійсним і почесним членом Наукового Товариства імені Т. Шевченка (НТШ), належав до когорти вчених світової слави, що формували світ двадцятого століття. Саме з приходом у НТШ Івана Пулюя та Івана Горбачевського Товариство з науково-просвітницького перетворилося на наукове й набуло світового визнання як перша дієва Українська академія наук.
Науково-технічна бібліотека підготувала бібліографічну пам’ятку, присвячену з нагоди ювілею Івана Пулюя. Пропонуємо скористатись нею студентам та всім зацікавленим в пізнанні життєпису та наукової творчості видатного сина України
Завантажити документ