Євромайдан очима письменників

Майдан концентрує дуже багато
непересічних особистостей.
Майдан почав жити своїм
життям, і з нього виникла певна
суспільна модель.

Ю. Андрухович

Напевно, неможливо залишатись осторонь подій, які відбувалися і відбуваються в нашій країні. А усе починалося із Євромайдану. Це найважливіша подія 2013 року. Тисячі людей брали участь у Майданах країни. Євромайдан стає історією, звучить чимало думок, оцінок. Про нього говорять з різних поглядів: історичного, суспільного, культурного. Проте найцікавішими є враження людей, які побували на Майдані та вболівали із багатьма за долю країни. Свої враження, думки і переживання майстерно висловлюють письменники – безпосередні учасники подій, які не могли залишитись осторонь. Кожен це робить у власній письменницькій манері та за допомогою різних засобів інформації.

Нещодавно у світ вийшло нове друковане видання під назвою «Євромайдан: Хроніка відчуттів», авторами якого є Тарас Прохасько, Іван Ципердюк, Юрій Андрухович, Сергій Жадан, Юрій Винничук. Упорядник – Василь Карп’юк. Ця книга є досить актуальною і складається із есеїв. Кожен есей – реакція письменника на ту чи іншу подію. Для того, щоб читач міг краще зорієнтуватися, в кінці видання подано хронологію основних етапів Євромайдану, де можна простежити розвиток, затишшя і піднесення протестів аж до повалення режиму Януковича.

arhit03.jpg

У рамках клубу за інтересами «Діалог» відбулася зустріч із співавторами книги - івано-франківськими письменниками Тарасом Прохаськом та Іваном Ципердюком. Присутні мали прекрасну можливість послухати враження письменників про Євромайдан. Хоча усі автори є досить різними за своїми поглядами, манерою написання, але тема Євромайдану їх об’єднала і у них, перебуваючи на Майдані, з’явилися спільні емоції, відчуття, переживання, які вони передали у книзі.

arhit03.jpg

В аудиторії панувала тиша. Усі уважно слухали гостей та задавали запитання. До розмови із письменниками долучились Василь Мойсишин – доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри вищої математики та Роман Пуйда – кандидат історичних наук, доцент кафедри історії та політології. Вони висловили свої думки і переживання щодо Євромайдану та коротко прокоментували книгу. А також студент 4 курсу факультету нафтогазопроводів Андрій Чепіль – активний учасник Євромайдану, висловив свою думку про те, якою молодь хоче бачити Україну.

arhit03.jpg

Ця зустріч подарувала присутнім живе спілкування із письменниками та допомогла усвідомити, що Євромайдан для мільйонів українців став символом відродження української нації.