«Сучасному користувачу – сучасний рівень обслуговування»

На базі науково-технічної бібліотеки ІФНТУНГ відбулося засідання секції з питань обслуговування користувачів. Бібліотечне обслуговування – це відкрита багаторівнева підсистема бібліотеки з надання різноманітних інформаційних послуг, орієнтована на користувачів. Хоча з плином часу суть бібліотечного обслуговування і залишається незмінною, та постійне зростання читацьких потреб, розвиток інформаційних технологій вимагають впровадження у практику роботи бібліотеки нових форм обслуговування.

socrat2.jpg

Сьогодні науково-технічна бібліотека має змогу розкрити все багатство власних фондів, пропонувати нові послуги, максимально повно задовільнити запити відвідувачів такі як: забезпечити доступ до інформації на новітніх носіях, стати доступними до повнотекстової бази даних, організувати ефективну роботу з дистанційного обслуговування користувачів. Поява інформаційних продуктів пов’язана зі змінами інформаційних потреб користувачів, саме веб-сайт бібліотеки відіграє важливу роль у розміщенні інформаційного контенту, надає доступ до інтерактивних ресурсів. Сайт бібліотеки є головною візитною карткою бібліотеки та виступає головним інструментом інформування користувачів про продукти і послуги. Сайт надає доступ до електронного каталогу, де користувачі мають цілодобовий доступ до навчальної літератури. Кількість звернень на сайт за звітний рік в середньому становить 60 000 користувачів та 112 000 переглядів. За допомогою флеш-технологій користувачі можуть переглядати зміст кожної книги з віртуальної виставки. На сайті реалізовано розділ Періодичні видання університету, де розміщаються нові статті з періодичних видань університету. На сайті працює віртуальна довідкова служба. До послуг користувачів працює «Читальня онлайн». На сайті розміщена навчальна література у форматі цей формат дає можливість комфортно працювати з книгами на мобільному телефоні. Книги діляться за розділами: гуманітарні науки, довідкові видання, прикладні науки, природничі науки, суспільні науки. На сайті книгозбірні розміщено понад 5000 назв книг. Щороку сайт відвідують 50 000 користувачів та 180 000 переглядів. Сайт «скановані книги», розміщена література захищена авторським правом. Доступ мають тільки користувачі в локальній мережі університету.

socrat2.jpg

Третє тисячоліття диктує нові умови щодо якості, повноти та оперативності бібліотечно-бібліографічних та інформаційних послуг. Реалії сучасного життя спонукають науково-технічну бібліотеку до постійного пошуку нових форм і технологій роботи з користувачами, вимагають бути націленими на якісні зміни відповідно їхніх потреб. Ці зміни можливі за рахунок надання актуальних електронно-бібліотечних послуг користувачам, що забезпечать їм можливість легко, швидко та в зручний час отримувати інформацію, знання й ресурси незалежно від місця перебування.

Професійне спілкування між колегами бібліотеки Івано-Франківського національного медичного університету, Наукової бібліотеки Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника в рамках проведення планового семінару сприяло обміну інформації, підсумувало зроблене. Бібліотечні фахівці поділитися накопиченим досвідом і на основі даної інформації визначили проблеми та пріоритети в даному напрямку роботи.