Зустріч в онлайн-режимі

30 квітня відбулося засідання обласного методичного об’єднання бібліотек закладів вищої освіти дистанційно, в онлайн-режимі.
«Формування фонду бібліотеки ІФНМУ в умовах розвитку електронних інформаційних технологій» – саме така тема була обрана для обговорення на першому в цьому році засіданні. Доповідач – представник бібліотеки Івано-Франківського національного медичного університету завідувач сектору комплектування та наукової обробки літератури Ольга Гаврих. В своєму виступі зупинилася на основних джерелах комплектування фонду. Показником якості формування фонду є потреби користувачів, забезпечення навчально-виховного процесу та наукової діяльності університету. На прикладі бібліотеки національного медичного університету було розглянуто формування фонду в умовах розвитку електронних інформаційних технологій. В обговоренні взяли участь директор науково-технічної бібліотеки ІФНТУНГ Роман Пуйда, директор наукової бібліотеки ПНУ ім. В. Стефаника Петро Гаврилишин, заступники директорів Любомир Костюк, Світлана Олейник та Роман Дзумедзей, завідувач сектору комплектування та обробки літератури НТБ Оксана Тачинська.

socrat2.jpg

Також відбулося засідання секції з питань формування та збереження фондів, в рамках якого організовано веб-семінар з питання впровадження УДК у бібліотеках закладів вищої освіти. Основний доповідач – завідувач відділу комплектування та наукової обробки літератури Наталія Василюк, яка виступила з питанням «Новий етап впровадження УДК у бібліотеці ІФНМУ: здобутки і проблеми сьогодення». Акцентувала увагу на основних етапах розвитку УДК, зокрема на столітній історії використання класифікації в Україні. Ознайомила з технологічним процесом впровадження УДК в бібліотеці національного медичного університету.
Враховуючи те, що на даний час триває активна робота по пересистематизації фонду з ББК на УДК всіх бібліотек обласного методичного об’єднання, своїм досвідом поділилися представники інших університетських книгозбірень. До обговорення даного питання долучилися :завідувач відділу комплектування та наукової обробки документів наукової бібліотеки ПНУ ім. В. Стефаника Олена Головата, головний бібліотекар сектору комплектування та обробки літератури НТБ ІФНТУНГ Наталія Громадюк, завідувач сектору збереження фондів НТБ Тетяна Степашкіна. В обговоренні актуальних питань даного спрямування взяли участь також директори та заступники директорів бібліотек об’єднання, вчений секретар НТБ ІФНТУНГ Ярослава Пилип.
На завершення директор НТБ Роман Пуйда зазначив, що така зустріч вперше відбулася в новому форматі – у віддаленому режимі. Вважає таку форму роботи ефективною, і надалі не виключає можливість проведення таких заходів дистанційно.