Злочин сталінізму

На виконання Указу Президента України «Про заходи у зв’язку з 80-ми роковинами Великого терору – масових політичних репресій 1937-1938 років» в читальному залі соціально- економічної літератури (к. 31, 3 пов.) функціонує книжкова виставка «Чорні сторінки в історії України: 1937-1938 р. р.».

За період «Великого терору» на території УРСР, за оцінками істориків, було засуджено 198 тисяч 918 осіб, з яких близько двох третин – до розстрілу. Решту відправлено до в’язниць та таборів. Масові репресивні операції у 1937-1938 рр., за задумом Й. Сталіна, мали завершити двадцятилітню боротьбу з «соціально-ворожими елементами», упокорити населення шляхом масового терору, утвердити авторитарний стиль керівництва та здійснити «кадрову революцію».

socrat2.jpg

У Західній Україні після 1939 р. також з’явилися місця масових поховань, зокрема урочище Демянів лаз (Івано-Франківськ), урочище Саліна (Львівська область). Перелік цих трагічних подій можна продовжити. Більш детальнішу інформацію можна почерпнути в періодичних виданнях та книгах, представлених на книжковій виставці. Запрошуємо відвідати читальний зал викладачів, студентів і всіх бажаючих.

socrat2.jpg

А також з метою ознайомлення студентської молоді з трагічним історичним минулим нашого народу зі студентами 3 курсу Інституту інженерної екології було проведено історичний хронограф «Злочин, якому немає прощення», де було розкрито передумови та рішення політбюро ЦК ВКП (б), які стали поштовхом для масових репресій, розглянуто оперативний наказ народного комісара внутрішніх справ Союзу РСР, який розширював спрямованість репресивних дій органів держбезпеки. На заході висвітлювалася інформація про масові депортації та про створення широкої тюремної мережі, яка нараховувала 25 в’язниць. Студенти мали змогу дізнатись страшні цифри репресованих та розстріляних жертв Великого терору.

socrat2.jpg

Важливим доповненням до заходу стала розповідь професора, доктора історичних наук та завідувача кафедри історії та політології – Мандрика Ярослава Івановича. Він охарактеризував масові репресії на Галичині, вказав місця перепоховань жертв Великого терору та проаналізував деякі трагічні моменти.

Усі ці факти свідчать, що репресії комуністичного режиму як в цілому по Україні, так і на повоприєднаних західноукраїнських землях, носили масовий характер і були спрямовані на знищення на асиміляцію української нації.