Життя, мов спалах (85 р. від дня народження В. Симоненка)

Україно! Ти - моя молитва,
Ти моя розпука вікова...
Гримотить над світом люта битва
За твоє життя, твої права.
В.Симоненко

8 січня виповнюється 85 років від дня народження Василя Симоненка – поета та громадського діяча. Серед українських шестидесятників він відзначався надзвичайною громадянською мужністю, безкомпромісністю та патріотизмом. Василь Симоненко був у колі київської опозиційної інтелігенції, брав активну участь у роботі комісії, що займалась розшуком місць таємного поховання жертв сталінських репресій. Також став одним із авторів Меморандуму до Київської міської ради з вимогою оприлюднити ці скорботні місця та перетворити їх у національні меморіали, що не сподобалось владі.
Тоталітарний режим завдав поету жорстокого фізичного удару, після якого він важко хворів... В 1963 році Україна прощалася з митцем.
Василь Симоненко – поет, який усе життя йшов до України, до істини. Майже кожен його вірш – проУкраїну, про рідну матір, про життя простого народу. Він неначе відчував у своїх жилах кров усіх попередніх поколінь, яким не дали права сказати правду, тому слово його сконцентрувало в собі потужну енергію любові і ненависті.
Різка критика лунає вже у ранній студентській ліриці поета. Особливо яскраві шедеври «Брама» і «47 рік» - перша згадка про третій Голодомор.
За поетового життя видана лише одна збірка “Тиша і грім”(1962) Однак ніщо не могло вбити народну любов до митця. Його вірші читали, ризикуючи свободою, переписували і розповсюджували. Тільки в 1981 р. в Україні вийшла збірка ”Лебеді материнства”.
У 1995 р. Василю Симоненку присуджено Державну премію України ім.Т. Шев- ченка.
З нагоди 85 річчя від дня народження письменника бібліотекарями 1 кат.
Іриною Луців та Марією Петушенко проведено літературний вечір «Василь Симоненко – лицар нескореного покоління» для студентів гр. Б-18-1. Присутні ознайомились з життєвим шляхом поета та його неповторною поезією. До заходу організована виставка «Україно- ти моя молитва!»
Також на абонементі художньої літератури (к.22, ІІ пов.) організована виставка - персоналія “Життя, мов спалах».

socrat2.jpg

socrat2.jpg

socrat2.jpg