Залишиться у пам’яті у нас, як вічна рана, цей страшний Чорнобиль…

talanty_ukr.jpg

За всю історію людство пережило чимало нещасть і катастроф, але якими б страшними вони не були, Чорнобильська катастрофа не має аналогів за маштабами рукотворного забруднення довкілля. Аварія на ЧАЕС стала раною душевного болю і постійної тривоги мільйонів українців.Суворий іспит тримали всі: пожежники, будівельники, медики, спеціальні частини хімічного захисту. Вони проявили мужність, героїзм, відвагу і ціною своїх життів врятували людство від страшної біди.

Від тієї страшної квітневої ночі пройшло 33 роки. Життя багатьох людей і навіть держав розмежувалося на дві частини – до і після Чорнобиля. Вже з’явилося нове покоління, для якого Чорнобильська аварія стала явищем майже доісторичним, але про подолання її наслідків неможна говорити навіть через 33 роки.
Проходять роки, а біль не вщухає, тривога не покидає людей. Ще довго будемо відчувати на собі наслідки трагедії, ще довго будемо чути її дзвони. Вони лунатимуть за тими, кого вже немає, кого не стане завтра, хто заплатив за чиюсь помилку своїм здоров’ям, життям.

Вшановуючи річницю ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, в читальному залі наукових та періодичних видань організована виставка «Залишиться у пам’яті у нас, як вічна рана, цей страшний Чорнобиль». Виставка представлена в двох розділах: «Мужність та біль Чорнобиля», «33 роки потому: уроки для людства».
Цікавим доповненням до традиційної книжкової виставки є соціальний плакат про Чорнобильську трагедію, метою якого є привернути увагу та нагадати про цю страшну дату в історії України. Автором є студентка групи АМ-18-2 Мар’яна Рачкевич. Схилимо голови перед пам’яттю загиблих героїв і віддамо данину пошани всім ліквідаторам аварії…
socrat2.jpg

socrat2.jpg