За всіх скажу, за всіх переболію...(125 років від дня народження Павла Тичини)

mystectwo.jpg

27 січня виповнюється 125 років від дня народження Павла Тичини. Протягом 1943 – 1967 рр. поет очолював Міністерство освіти України. З 1929р. є дійсним членом Академії наук України.

«... поезія Павла Тичини породилася з духу музики, й у цьому відношенні його творчість – виключне явище, яке не має собі прямих аналогій ні у російській, ні у західноєвропейській літературі»- сказав О. Білецький.

Всім нам відомі такі поезії як «Арфами, арфами...», «Ви знаєте, як липа шелестить...». Ніби рука музиканта торкається струн- саме так звучить поезія Павла Тичини. Незважаючи на вплив сталінського режиму, поет зумів передати красу рідного краю, щирість людської душі.

Визначне місце у творчості письменника займає поема «Сковорода» та маловідомий вірш «Пам’яті тридцяти», присвячений пам’яті загиблих студентів у бою під Крутами.

Павто Тичина багато працював на терені перекладацтва, збагативши укараїнське письменство набутками інших літератур.

До ювілею від дня народженя письменника на абонементі художньої літератури (к. 22, ІІ пов.) організована книжкова виставка «За всіх скажу, за всіх переболію...» Ви маєте можливість по-новому прочитати прекрасні вірші Павла Тичини.