З книгою по життю

geol_ist2.jpg

На абонементі художньої літератури (к.№22,ІІ пов.) функціонує книжкова виставка під назвою «О книго! Божа ти рабине, народу й роду Берегине!»

Розвиток сучасної цивілізації неможливо уявити без книжки. Друковане слово долучає до загальнолюдських духовних цінностей, виховує і збагачує, сприяє збереженню культурних надбань людства.
«Книги подібні рікам, що тамують спрагу цілого світу, – це джерела мудрості», - цей вислів з «Повісті минулих літ» вдало ілюструє, що саме книга є своєрідним містком між цивілізаціями, який сполучає їх в часі і просторі.

Незважаючи на стрімкий розвиток новітніх інформаційних технологій, книга залишається ефективним засобом передачі знань в усіх сферах діяльності.

Актуальній проблемі популяризації читання та ролі друкованої книги в сучасному суспільстві присвячено книжкову виставку «О книго! Божа ти рабине, народу й роду Берегине!». Ця виставка - своєрідний екскурс від давніх часів, коли виникло книгодрукування, до творів сучасної української літератури. Назви розділів пояснюють місію Книги в кожну історичну епоху:
І … Крізь вічність несуть навпростець світло до наших сердець.
ІІ …Ти, мов цілющою водою, нас причащаєш колядою і віщим словом Кобзаря.
ІІІ Книга будує мости і відкриває світи.

Ознайомившись з виданнями даної виставки («Історія книги», «Велесова книга», «Дерево життя», «Скарбниця народної мудрості», «Трипільська культура. Спогад про золотий вік» та ін.), використовуючи свою уяву, ви створюєте інший світ, починаєте відчувати по-іншому.

Ви дізнаєтесь, що зовнішній світ - це теж ви. Ви стаєте кимось іншим, і коли повернетеся у свій світ, то щось у вас трохи зміниться. Ви також знаходите в книжках щось життєво важливе для існування в цьому світі. І ось воно: світу не обов'язково бути саме таким. Все може змінитися.

Люди повинні читати для задоволення, наодинці з собою і на публіці. Якщо ми читаємо для задоволення, якщо інші бачать нас за книгою, ми вчимося, ми тренуємо нашу уяву. Ми показуємо іншим, що читання - це добре. І як же актуально звучать слова українського письменника Андрія Куркова: «Якщо українці не почнуть читати, сучасна українська література ніколи не стане справжнім літературним явищем».
Отож, читаймо! Книжки там, де життя!