Вшанування пам’яті жертв Голокосту

Щорічно 27 січня ми відзначаємо Міжнародний День пам’яті жертв Голокосту. Для України цей день сповнений особливого трагізму і болю. На міжнародному рівні офіційне вшанування загиблих внаслідок Голокосту 1933-1945р.р. розпочалося після ухвалення резолюції Генеральної Асамблеї ООН у 2005р. Україна була однією із майже 100 країн-ініціаторів підписання цього документа.

Допоки жива людська пам’ять, трагедію Голокосту слід згадувати із соромом і жахом. Людство мусить не забувати про мільйони ні в чому неповинних євреїв і представників інших меншин, про чоловіків, жінок, дітей, яких було знищено варварськими методами, і віддавати їм належну шану.

За статистикою, серед 6 мільйонів загиблих від нацистської політики терору євреїв понад 1,5 мільйона були нашими співгромадянами. Внаслідок цього ми втратили сотні єврейських громад, які упродовж століть збагачували національне життя України. Крім того, людство не має забувати, що нацистські табори смерті починалися з ненависті, забобонів, й антисемітизму і, пам’ятаючи про витоки зла, завжди протистояти способам розпалити ненависть і міжнаціональну ворожнечу.

Крім збереження пам’яті про невинно закатованих, ми повинні нагадувати про необхідність виховання толерантності, терпимості й поваги до прав людини, щоб убезпечити майбутні покоління від повторення ганебних помилок і страшних злочинів минулого. Пам’ять про Голокост необхідна нам, щоб наші діти ніколи не були жертвами або байдужими спостерігачами проявів ворожнечі.

З метою вшанування жертв Голокосту в читальному залі наукових та періодичних видань (к. №33, ІІІ пов.) представлена книжкова тематична виставка «Трагедія Голокосту: пам’ять заради майбутнього». Виставка знайомить відвідувачів з трагічними подіями тих днів, коли нацисти почали масові страти єврейського населення.
Запрошуємо всіх небайдужих переглянути представлені матеріали. Пам’ятаймо... І будьмо єдиними у відстоюванні ідеалів гуманізму, демократії, свободи та миру у всьому світі.

socrat2.jpg