Впровадження УДК в роботу науково-технічної бібліотеки ІФНТУНГ

Зважаючи на велику кількість виникаючих запитань про пересистематизацію фондів і каталогів, розміщення фондів у вільному доступі тощо, для напрацювання узгодженої політики щодо впровадження УДК в бібліотеці, на базі науково-технічної бібліотеки ІФНТУНГ відбулося планове засідання обласного методичного об’єднання «Універсальна десяткова класифікація в умовах трансформації фондів бібліотек закладів вищої освіти України».

Головний бібліотекар відділу комплектування та обробки літератури виступаючи перед бібліотечними фахівцями на засіданні надав лаконічну, але змістовну інформацію про УДК, низку необхідних посилань, а також розповів покроковий план дій щодо впровадження нової класифікації (відповідно власного регламентуючого документу «Інструкції про пересистематизацію з ББК на УДК бібліотечного фонду науково-технічної бібліотеки ІФНТУНГ»), як у процесах опрацювання бібліотечних фондів, так і у розстановці фонду та в облікових процесах і відповідній документації, розповів про методику складання індексів, посилання на скорочені таблиці УДК і багато іншого. На сьогоднішній день в книгозбірні загальна кількість пересистематизованих видань понад 25000 тис. Повністю пересистематизований книжковий фонд абонементу навчальної літератури.

socrat2.jpg

В інформаційно-бібліографічному відділі перш за все вибрано шлях переведення головної довідкової картотеки на УДК. На відміну від бібліотечного фонду, який рекласифікується, традиційна паперова картотека законсервована з роздільниками ББК. Починаючи з вересня 2017 року, відкриті нові рубрики з індексами УДК та з оформленням нових карткових роздільників. Розпочато роботу з об’ємного розділу «37. Освіта. Виховання. Навчання. Дозвілля» і на сьогоднішній день оформлено всі рубрики і підрубрики цього розділу. Всього їх 112. Аналогічно зроблено і з розділами «34. Право. Юриспруденція», «9. Географія. Біографії. Історія», опрацьовано підрозділ «Краєзнавство». Розділи з малим об’ємом наповнення повністю рекласифіковано, частково зроблені зміни в електронному каталозі. Для поповнення електронного каталогу новими аналітичними бібліографічними описами використовуються тільки індекси УДК.

socrat2.jpg

Під час спілкування було обговорено багато важливих тем, що стосуються класифікаційної системи, визначено напрями подальшої спільної діяльності бібліотечних працівників, прийнято рішення щодо нагальних проблем, які виникають у процесі індексування документів за УДК.