Вишиванка - краса і символ нації

maki.jpg

Щорічно, в третій четвер травня в Україні святкують День вишиванки. Це міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. У цей день кожен охочий одягає вишиванку, яку ми сприймаємо як символ єднання, солідарності і підтримки. Ідею акції «Всесвітній день вишиванки» у 2006 році запропонувала студентка факультету історії Чернівецького університету Леся Воронюк. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня.

wyshyvanka03.jpg

Без вишиванки важко уявити нашу культуру, побут, традиції... Та найважливіше те, що, маючи вікову історію, вона не втратила своєї популярності і до наших днів. Українська вишиванка є абсолютно унікальною та автентичною, візитівкою нації. За багато років свого існування, попри всі історичні події, вона все ж таки зуміла зберегти свій первісний вигляд і пронести його крізь століття.

wyshyvanka02.jpg

Ми подарували світові неповторну українську вишивку, за якою нас впізнають в різних його куточках і яка об'єднує всіх українців у велику спільну родину. Віримо, що в невичерпній скарбниці духовної культури нашого народу буде і надалі розвиватися винятково важлива її частина – вишиванка, яка є духовним символом рідного краю, батьківської оселі та тепла материнських рук!

wyshyvanka01.jpg

Хай вам сміється доля журавлина,
Поля розлогі колосом цвітуть,
Нехай червоні ягоди калини
На вишиванках осявають путь!