Використання бурильної колони в бурінні нафтових і газових свердловин

Для забезпечення високого рівня енергонезалежності нашої держави перед нафтовиками України поставлені завдання підвищення ефективності та якості бурових робіт. А це означає збільшувати швидкість показників буріння та підвищувати надійність бурильного інструменту. Під час експлуатації бурильної колони дуже важливим є питання використання енергії коливальних процесів, які виникають під час поглибленого вибою.
Вимоги до бурильної колони як інструменту для буріння свердловин зводяться до забезпечення її надійності з умовою динамічної стійкості запланованих показників буріння за мінімальної собівартості робіт і витрат.
Прагнення поліпшити показники буріння веде до підвищення енергонапруженості та ускладнення робочих процесів у бурильній колоні. А це, в свою чергу, призводить до збільшення вібраційних навантажень на елементи і деталі бурильної колони незалежно від способу буріння. Таким чином, збільшується інтенсивність і небезпека вібрацій. Боротьба з вібраціями є невід’ємною умовою забезпечення надійності бурильної колони та підвищення показників роботи долота і потребує вмілого поєднання розрахунків та експериментальних методів для свердловин різного профілю.
Працівниками читального залу технічних та гуманітарних наук (кім. №23, ІІ поверх) організовано книжкову виставку «Міцність та надійність бурильної колони», яка допоможе студентам у вивченні питання призначення та умов роботи бурильної колони, а також забезпечення її міцності та надійності.
Запрошуємо всіх бажаючих до перегляду виставки!

socrat2.jpg