А в серці тільки ти, моя прекрасна, рідна Україно! (90 років від дня народження Романа Іваничука)

27 травня виповнюється 90 років від дня народження Романа Іваничука – письменника, громадського діяча, лауреата багатьох літературних премій та державної премії ім. Т. Шевченка, Героя України.

Іваничук належить до найпродуктивніших митців української літератури, адже створив близько двадцяти історичних романів. Першим і найбільш резонансним у творчості письменника і в суспільному житті України став роман «Мальви». Події, описані в ньому, відбуваються за часів Богдана Хмельницького. Роман став закликом до громадської непокори, до бунту проти тоталітарної системи, до відродження національної пам’яті. «Мальви» забороняли, вилучали з бібліотек та його переписували від руки, друкували на друкарських машинках.

Також відомі такі романи письменника як «Черлене вино», «Мануcкрипт з вулиці Руської», «Четвертий вимір» та інші. Серед останніх виданих романів «Вогненні стовпи» (2002 р.) та «Торговиця» (2012 р.). «Вогненні стовпи» -це перший художній твір у незалежній Україні про історію УПА, без кровопролитної боротьби якої держава навряд чи була б відновлена в наш час.

Роман Іваничук брав активну участь у громадському житті. Був обраний народним депутатом, брав участь у підготовці і проголошенні Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990 року і Акту про незалежність України 24 серпня 1991 року.

З метою ознайомити читача з творчістю геніального письменника та його незабутніми творами на абонементі художньої літератури (к. 22, ІІ пов.) організована виставка-портрет «Талант, помножений на волю». Відвідавши нашу виставку, ви зможете здійснити захоплюючу подорож до стародавнього Львова, пройти дорогами Франка, зануритись в історію славної Запорозької Січі.